Muži statečně vzdorovali

sobota 11.3.2017 | VG

Po čtyřicet minut florbalisté FBC ČPP Bystroň Group Ostrava hráli s vítězem základní části z Mladé Boleslavi v prvním duelu čtvrtfinále vyrovnanou partii. Po dvou třetinách dokonce vedli 3:2, nakonec však prohráli 3:7.

CF1, 11.3.2017, 19:00
Ml. Boleslav
7:3(0:1,2:2,5:0)
Ml. Boleslav: Bauer – Krzyžanek, Jelínek, Novák, Kološ, Gwuźdź, Zakonov – Curney, Natov, Krajcigr – Novotný, Ta. Chroust, To. Chroust – Bína, Bouška, Rožnovják – Pluhař, Gruber, Fojta.
FBC Ostrava: Laja – Zbořil, Jiří Šebesta, Kuczera, Lipový, Klečka, Eichner – Hrabal, Malajka, Kubíček – Chvastek, Heczko, Trulík – Hromádka, Klimscha, Šimíček – Sládek, Kezua, Smeták
Branky a nahrávky: 24.Pluhař (Gruber), 34.Pluhař (Gruber), 41.T.Chroust (Jelínek), 43.T.Chroust (Novotný), 45.Krajcigr (Natov), 46.Novák (Gruber), 47.J.Bouška (Jelínek) - 4.Smeták (Klimscha), 22.Klimscha (Kuczera), 29.Eichner (Kuczera). Rozhodčí: Nábělek, Šteng. Vyloučení: 2:2. Využití: 1:1. Oslabení: 0:0. Diváci: 575. Stav série: 1:0.

"Odehráli jsme solidní zápas," chválil své svěřence ostravský lodivod Martin Smeták.
Hosty poslal do vedení v Mladé Boleslavi už ve 4. minutě Matěj Smeták. Ve 22. minutě to bylo zásluhou Dominika Klimschi už 2:0 pro FBC Ostrava. Favorizovaný domácí celek, zaskočený soustředěnou hrou soupeře, sice dokázal brzy snížit, ale Ostravané si po přesilovkové trefě Dominika Eichnera vzali zpět dvoubrankový náskok. Jenže Mladá Boleslav do konce druhé dvacetiminutovky ještě snížila a na začátku třetí části vyrovnala při vyloučení hráče FBC Ostrava Petra Trulíka.
Ve 43. minutě favorit otočil skóre ve svůj prospěch a v rozmezí 90 vteřin od 45 do 47. minuty přidal tři rychlé zásahy. Hosté si vyžádali oddechový čas, zklidnili se a pokoušeli se se zápasem ještě něco udělat. Dokonce si v posledních dvou minutách utkání zahráli bez brankáře, ale zdramatizovat koncovku se jim už nepovedlo.
"Myslím si, že jsme dnes dlouho sahali po vítězství. Bohužel rozhodla zkušenost, ale i jiné faktory, o kterých nemůžu mluvit. Kluci bojovali až do konce. Doufám, že zítra budeme hrát ještě lépe," prohlásil Martin Smeták.
Druhý zápas série se hraje v Mladé Boleslavi v neděli od 18 hodin.