Muži svedli skvělou bitvu se smolným finišem

sobota 18.3.2017 | VG

Ještě pět minut před vypršením základní hrací doby vedli florbalisté FBC ČPP Bystroň Group Ostrava ve třetím čtvrtfinále nad Mladou Boleslaví 4:3. Jenže favorizovaný soupeř stihl vyrovnat a v závěru, kdy hrál v početní výhodě, strhnul 13 vteřin před koncem třetí třetiny vítězství na svou stranu. Po prohře 4:5 tak jsou ostravští florbalisté krok od vyřazení, neboť v sérii hrané na čtyři vítězství ztrácejí poměrem 0:3 na zápasy.

CF3, 18.3.2017, 17:00
4:5(1:1, 1:2, 2:2)
Ml. Boleslav
FBC Ostrava: Laja – Kuczera, Lipový, Jiří Šebesta, Eichner, Klečka, Zbořil – Kubíček, Chvastek, Malajka – Trulík, Hromádka, Klimscha – Hrabal, Šimíček, Sládek – Macháček, Kezua, Smeták.
Ml. Boleslav: Bauer – Novák, Kološ, Gwuźdź, Křenek, Krzyžanek, Jelínek – Bouška, Novotný, To. Chroust – Ta. Chroust, Bína, Bouška – Pluhař, Gruber, Curney – Krajcigr, Natov, Fojta.
Branky a nahrávky: 11.Eichner (Zbořil), 33.Smeták (Kuczera), 43.Hrabal (Chvastek), 51.Klimscha - 16.Krajcigr (Curney), 30.Curney (Natov), 38.Pluhař, 56.Curney (Krajcigr), 60.Novotný (Curney). Rozhodčí: K.Sojka. T.Sojka. Vyloučení: 3:1. Využití: 0:1. Oslabení: 0:0. Diváci: 253. Stav série:: 0:3.

"Odehráli jsme super utkání s favoritem extraligy. Myslím si že jsme si dnes zasloužili vyhrát," prohlásil ostravský trenér Martin Smeták.
Domácí s vítězem základní části Tipsport Superligy drželi gólově krok po celý duel. Už ve druhé minutě sice soupeři nabídli trestné střílení, ale Jiří Curney ho neproměnil. První branku tak vstřelili v polovině první části domácí zásluhou přesné dorážky Dominika Eichnera. Mladoboleslavští ale poté potrestali hrubku domácí v domácí obraně a vyrovnali.
Ve druhé dvacetiminutovce nedokázali hráči FBC Ostrava využít přesilovku při vyloučení Curneyho, a byl to právě "Karas", který v polovině duelu strhnul vedení na stranu hostů. Domácí se ale nezalekli a Matěj Smeták vzápětí vyrovnal. Jenže ještě do konce druhé části šli Mladoboleslavští znovu do vedení - další trestné střílení proměnil Josef Pluhař.
Na začátku třetí třetiny se ovšem předvedli hráči FBC Ostrava. Kombinaci úspěšně zakončil Filip Hrabal. Poté domácí přestáli oslabení a v 51. minutě dostali šanci jít do vedení díky trestnému střílení. A Dominik Klimscha ho proměnil.
Do vývoje skóre ovšem znovu promluvil reprezentant Curney. V 56. minutě se dostal k odraženému míčku a vyrovnal. 63 vteřin před koncem byl vyloučen Marek Lipový z FBC Ostrava za vysokou hůl a nabídnutou šanci Mladá Boleslav využila. Pouhých třináct vteřin před koncem jí zajistil výhru po přihrávce Jiřího Curneyho Petr Novotný.
"Bohužel znova rozhodla zkušenost," zalitoval kouč Smeták. "Ale taky si myslím, že jsme měli hrát pětiminutovou přesilovku za vysokou hůl, která by potvrdila naše vítězství," poznamenal trenér ostravského mužstva a dodal: "Jinak můžeme odejít s hlavou nahoře z tohoto utkání. Zítra to zkusíme opět."
Čtvrtý zápas série se hraje v neděli v ČPP Arény od 17 hodin.