Muži těsně podlehli Liberci

sobota 15.3.2014 | Petr Blakala

Muže Ostravy čekal nelehký úkol - vyhrát v Liberci a ujmout se tak vedení v sérii play-down. To se jim nepodařilo a po výsledku 4:3 ve prospěch Liberce prohrávají v sérii 1:2.

PD3, 15.3.2014, 17:00
Liberec
4:3(1:0, 0:2, 3:1)
Liberec: Vaníček – Klucho, Uglanov, Valeš, Blažek, Erler, Hůza, Marek, Veselý, B. Ferdan, Štěpánek, P. Ferdan, Böhm, Strobach, Krupička, Král, Němeček, Vážný, Nesměrák.
FBC Ostrava: Robenek – Plíhal, Švajný, Skácel, Šešulka, Komačka, Šimíček, Krzyžánek, Žák, Mertha, Svačinka, Klimscha, Kašpar
Branky a nahrávky: 12. Marek (Valeš), 51. Klucho (Valeš), 52. Blažek (Hůza), 59. Veselý (Blažek) – 30. Komačka (Krzyžanek), 36. Skácel (Krzyžanek), 55. Mertha (Skácel). Rozhodčí: Jakub Furmánek, Vlastimil Šolc. Vyloučení: 1:0. Využití: 0:1. Diváci: 177. Střely na branku: 27:17. Průběh utkání: 1:0, 1:2, 3:2, 3:3, 4:3.

První třetina třetího utkání play-down byla velmi vyrovnaná a na branky málo obsáhlá. Domácí hráči Liberce se mohli radovat až ve 12. minutě střetnutí, když se dokázal prosadit po přihrávce Valeše Tomáš Marek. Do konce první třetiny měl více šancí spíše Liberec, který se hnal za další brankou, jenže v tom jim zabránil brankář Ostravy, Lukáš Robenek. Prvních dvacet minut bylo u konce a hráči obou týmů se rozešli do kabin za stavu 1:0 ve prospěch libereckých.

Z počátku druhé třetiny se ke střeleckému pokusu mohl dostat liberecký Král, jenže míček mu sjel ve finální fázi z čepele. Ostravané dokázali vyrovnat skóre utkání až ve 30. minutě, kdy využil přesilovou hru Václav Komačka. Tato branka florbalisty FBC nakopla k větší aktivitě. Ta přinesla úspěch v polovině 36. minuty, kdy se prosadil střelec ostravského týmu - Petr Skácel a Ostrava byla rázem v jednobrankovém vedení, které ji vydrželo až do zaznění druhé sirény.

Třetí dějství ovládli domácí hráči, kteří dokázali v první vteřině 51. minuty vyrovnat zásluhou Matěje Klucha. O minutu a půl později se liberecké mužstvo ujalo vedení, když třetí dorážku zužitkoval Martin Blažek, čímž dostal Liberec do jednobrankového vedení. Odpověď Ostrava nalezla v 55. minutě, kdy se na listinu střelců zapsal Gabriel Mertha. Minutu a půl před závěrečnou sirénou však přišel úder z hole Liberce, jelikož toto utkání rozhodl svou trefou Lukáš Veselý.

Nejlepší hráči utkání: Petr Krzyžanek (Ostrava) - Matěj Klucho (Liberec).

Tomáš Fialy (FBC Liberecú: „Vyhráli jsme, díky první třetině, když jsme byli jasně lepší. "

Tomáš Svačinka (FBC ČPP Software Ostrava): "Pořád stejná písnička, proměňování šancí nás stálo zápas. Závěr někteří hráči vůbec nezvládli takticky a rozhodla větší vůle. Těšíme se na zítra."