Muži udělali krok vstříc play off

neděle 12.2.2017 | VG

Důležitý krok v boji o play off zvládli florbalisté FBC ČPP Bystroň Group Ostrava v 19. kole Tipsport Superligy. V Praze udolali i díky hattricku Wojciecha Malajky domácí Spartu 6:3, a rázem tak poskočili z 9. příčky na sedmou. Mimo příčky zajišťující účast v bojích o titul odsunuli právě pražskou Spartu.

19.kolo, 12.2.2017, 17:00
Sparta
3:6(0:2, 1:2, 2:2)
Sparta: Mart. Beneš – Ježek, Kadoch, Smetana, Marvánek, Mart. Rebro, Zeman – Ujhelyi, Zouzal, Vrána – Košir, Bína, Kareš – Jaroš, Svatoš, Krejča – Kalaš, Pruner, Čáp.
FBC Ostrava: Klobučník (46.Laja (46.Klobučník)) – Kuczera, Lipový, Jiří Šebesta, Eichner, Zbořil – Heczko, Chvastek, Malajka – Hromádka, Trulík, Klimscha – Hrabal, Šimíček, Sládek – Kezua.
Branky a nahrávky: 33.Ujhelyi (Ježek), 48.Marvánek (Pruner), 56.Rebro (Ježek) - 2.Trulík (Eichner), 20.Malajka (Klimscha), 29.Klimscha, 36.Šimíček (Lipový), 55.Malajka (Klimscha), 59.Malajka. Rozhodčí: Nábělek, Štengl. Vyloučení: 1:2. Využití: 1:0. Oslabení: 0:0. Diváci: 504.

"Přijeli jsme si pro body, ty si odvážíme a oplácíme Spartě porážku z domácího zápasu. Nebylo to ale nic lehkého," uvedl kouč ostravského týmu Martin Smeták. Jeho svěřenci však zvládli dodržet stanovenou taktiku a v každé dvacetiminutovce se jim podařilo dvakrát skórovat. "Kluci k tomu přistoupili zodpovědně. Vycházeli jsme z trpělivé hry v obraně, z které jsme chodili do rychlých protiútoků. A zakončovali jsme je úspěšně," chválil Smeták hráče FBC.
Na hřišti Sparty se hosté poprvé prosadili hned poté, co uplynula první minuta zápasu - po asistenci Dominika Eichnera se prosadil Petr Trulík. Na 2:0 pro FBC zvyšoval ve 20. minutě gólem do šatny svým prvním zásahem Wojciech Malajka. Uklidňující tříbrankový náskok dal Ostravanům Dominik Klimscha, který těsně před polovinou duelu proměnil trestné střílení. Domácí sice brzy snížili, ale FBC si za chvíli vzalo náskok zpátky díky brankce Patrika Šimíčka. Ve třetí části Sparta nejprve snížila na 2:4, ale hosty přiblížil k vítězství podruhé polský reprezentant Malajka, jenž svou třetí trefou uťal v 59. minutě veškeré šance domácích na jakýkoliv bodový zisk.