Muži uhájili superligovou příslušnost .....

neděle 13.3.2016 | Michal Chadim

Mužský tým zvládl i čtvrtý zápas proti Litvínovu a uhájil superligovou příslušnost v Tipsport Superlize i pro sezónu 2016/2017.

PD4, 13.3.2016, 18:30
Litvínov
2:6(1:0, 0:3, 1:3)
Litvínov: Zavadil (Hruška) – Horák, Werner, Kašpárek, Kropáček, Běhavý, Rybář, Hocelík, Hulič, Hertl, Černý, Beránek, Chládek, Procházka, Skalitz, Pecháček, Khek, Skuhrovec.
FBC Ostrava: Laja (Klobučník) – Matěj Smeták, T. Svačinka, Trulík, Šimčík, Kubíček, Lipový, Hrabal, Eichner, Dombrovský, Šimíček, Klečka, Vojtíšek, Křiva, Ondračka, Zbořil.
branky: 18. Petr Chládek, 59. Daniel Hulič - 25. Filip Hrabal, 26. Václav Šimčík, 39. Matěj Smeták, 54. Jan Křiva, 56. Filip Hrabal, 60. Matěj Smeták; rozhodčí: František Pangerl - Jiří Šedivý; vyloučení: 2:1; využití: 0:0; diváků: 103; zásahy brankářů: Václav Zavadil 12 - Štěpán Laja 27; po třetinách: 1:0, 0:3, 1:3;

Ostravě to v úvodu zápasu v útoku příliš nešlo, neboť si její hráči nedokázali přihrát a nedostávali se tak do šancí. Naopak Litvínov byl stejně jako v předešlých zápasech aktivní a nebezpečně hrozil z rychlých šancí. Hodně šancí soupeře zneškodnil gólman Laja, který vychytal několik střel Litvínova. Nestačil jen na střelu Petra Chládka ze samotného závěru první třetiny.

Do prostředního dějství vstoupili ostravští hráči jako vyměnění. Zlepšili svou hru a trestali chyby soupeře. Ty přišly v páté  a šesté minutě druhé třetiny, ve které muži zásluhou Filipa Hrabala a Václava Šimčíka otočili vývoj utkání a už ho do konce utkání nepustili. V druhé třetině zásluhou Matěje Smetáka ještě svůj náskok navýšili. Druhou třetinu Ostrava vyhrála 3:0 a do poslední třetiny šla s náskokem dvou gólů.

Ve třetí třetině Ostrava hrála zodpovědně a trestala chyby soupeře. Svůj náskok ještě navýšila a dotáhla  do vítězného konce. Čtvrtým vítězstvím nejmenším možným rozdílem rozhodla  o svém setrvání v příštím ročníku Tipsport Superlize.