Muži v Praze podlehli Bohemians

sobota 10.10.2015 | Redakce

V rámci čtvrtého kola mužský tým zavítal na palubovku pražské Bohemians. Kromě úvodních minut byli po celý zápas lepší domácí, kteří si v zápase zastříleli a v pohodě dokráčeli pro vítězství.

4.kolo, 10.10.2015, 18:00
Bohemians
10:3(2:1, 4:1, 4:1)
Bohemians: Ponomarev (Hyršl) – Zezulka, Kisugite, Forman, Kuncman, Čihák, Chlumský, Tůma, Krbec – Šimek M., Bagin, Jankulár, Kopecký, Zapletal, Šimek D., Poláček, Kieler, Mandík, Höffer, Teslík, Kindl, Šárka
FBC Ostrava: Lája (Klobučník) – Svačinka T., Svačinka L., Lipový, Dombrovský, Zbožil, Komačka – Cirkl, Robenek, Vojtíšek, Trulík, Hromádka, Michalík, Šimíček, Hrabal, Eichner, Pastor, Klečka, Ivan
branky: 7. Lukáš Kuncman, 17. Mikuláš Forman, 24. Radek Mandík, 31. Martin Kisugite, 40. Martin Kisugite, 40. Pavel Čihák, 50. Lukáš Kuncman, 53. Jakub Šárka, 53. Viktor Kopecký, 60. Viktor Kopecký - 16. Petr Trulík, 32. Václav Komačka, 49. Michal Dombrovský; rozhodčí: Jiří Dolanský - Vojtěch Sýkora; vyloučení: 1:2; využití: 1:0; diváků: 227; zásahy brankářů: Ivan Ponomarev 18 - Štěpán Lája 27; po třetinách: 2:1, 4:1, 4:1;

Již ve třetí minutě se uvolnil Eichner, který přihrávkou zpoza branky našel volného Hrabala, ten však brankáře nepřekonal. V sedmé minutě se domácí dostali do vedení zásluhou Lukáše Kuncmanna, který přesnou střelou překonal Láju - 1:0. Desátá minuta nabídla Ostravě zajímavé přečíslení, ale Vojtíškova střela skončila vedle. O tři minuty později střílel po volném úderu Ostravy Komačka, ale přestřelil. V závěru šestnácté minuty Ostrava dokázala po fatální chybě domácí obrany srovnat, postaral se o to Petr Trulík - 1:1. Nerozhodný stav vydržel pouhých čtyřiadvacet vteřin, Mikuláš Forman dokázal přetavit diagonální pas v gólovou střelu - 2:1.

Hned v první minutě druhé části se Ostrava dostala blízko k vyrovnání, Robenek tečoval Vojtíškovu střílenou přihrávku jen těsně vedle branky. Čtyřiadvacátá minuta přinesla Bohemce dvoubrankové vedení, Lája si neporadil s dorážkou Mandíka z brankoviště - 3:1. V sedmadvacáté minutě byl vyloučen Petr Trulík, ale Ostrava si s početní nevýhodou poradila na jedničku. Nicméně v jednatřicáté minutě dali domácí další gól. Martin Kisugite se trefil z poměrně velké dálky - 4:1. Václav Komačka dokázal poměrně brzy snížit, jeho střela z velkého brankoviště proplula za záda Ponomareva - 4:2. Ostrava po této brance začala na hřišti dominovat, ale chybělo mírné štěstíčko v koncovce. Šestatřicátá minuta rozezvonila tyčku Lájovy branky, postaral se o to pěknou střelou Šárka. V osmatřicáté minutě byl vyloučen Petr Trulík, druhé přesilové hry však domácí využili. Nejprve trefil Šárka břevno, o pár desítek vteřin poté skóroval  Martin Kisugite - 5:2. V poslední vteřině druhé části přidal další branku Bohemky Pavel Čihák - 6:2.

V pětačtyřicáté minutě dostal Filip Hrabal ideální přihrávku na levou stranu, ale nedokázal z voleje trefit branku. Poté byla k vidění poměrně nudná část, ani jeden z celků se nemohl dostat do vyložené šance. Následovalo čtyřicet vteřin, jenž nabídlo dvě branky. Nejprve snížil Michal Dombrovský, poté za Bohemku skóroval Lukáš Kuncman - 7:3. Ve třiapadesáté minutě domácí rozložili obrany Ostravy a skórovali, postaral se o to Jakub Šárka - 8:3. Viktor Kopecký navýšil v čase 52:39 vedení Bohemky střelou ze vzduchu - 9:3. Necelé čtyři minuty před koncem se výborně uvolnil Vojtíšek, ale jeho svižnou střelu Ponomarev zneškodnil ramenem. Na konečných 10:3 korigoval v samém závěru Viktor Kopecký.

Michal Jedlička, trenér FbŠ Bohemians: " Po slušném výkonu, zasloužené tři body. Těšíme se na další zápas. "

Martin Smeták, trenér FBC ČPP Bystroň Group Ostrava: " Utkání se zlomilo za stavu 4:2, kdy podruhé v utkání fauloval Trulík a my jsme inkasovali na 5:2. Pak přišla hrubá chyba Lipového a bylo po zápase. Musíme se z toho poučit. "