Muži v bojovném utkání padli proti Tatranu

18.kolo, 1.2.2015, 17:00
5:8(2:3, 1:3, 2:2)
Střešovice
FBC Ostrava: Laja – Svačinka, Šimík, Trulík, Kašovský, Šimíček, Lipový, Hrabal, Eichner, Kolajta, Švajný, Peřka, Vítovec, Komačka, Křiva
Střešovice: Rebro – Nushart, Heřmanský, Deutsch, Mayer, Fořt, Komárek, Kolísko, Skřivánek, Vávra, Fridrich, Zavadil, Beneš, Vaculčiak, Řehoř, Běhal
Branky a nahrávky: 3. Šimíček (Komáčka), 17. Trulík (Křiva), 29. Peřka (Komačka), 45. Kolajta, 55. Kašovský (Komačka) – 3. Nushart (Deutsch), 12. Vávra (Fridrich), 14. Fořt (Beneš), 28. Vávra (Fridrich), 36. Skřivánek (Vaculčiak), 39. Vaculčiak (Zavadil), 52. Vaculčiak, 60. Vávra (Beneš). Rozhodčí: Pavel Hála, Martin Kotala. Vyloučení: 3:3. Využití: 1:1. Diváci: 140. Střely na branku: 22:25.

Skóre tohoto vyrovnaného utkání se otevíralo již ve 3. minutě, kdy nejprve dostal do vedení pražské florbalisty Tomáš Nushart. O půl minuty později však srovnával z dorážky Patrik Šimíček, čímž ostravští hráči dali Tatranu jasně najevo, že dnes to lehké mít nebudou. Další branky přišly ve druhé polovině první třetiny, kdy jako první pálil Marek Vávra a na rozdíl dvou branek zvyšoval Radim Fořt. Ostravanům se podařilo snížit čtyři minuty před první sirénou, kdy míček za záda Rebra dostal Petr Trulík.

Ve druhé části hry mohl trestné střílení proměnit Marek Vávra - to se však nestalo, ale střešovické hráče to nemuselo mrzet, protože stejný hráč se po pár minutách dostal do šance znovu a to se již nemýlil. O minutu později se však podařilo snížit Kamilu Peřkovi, který mířil na bližší tyčku střešovické svatyně. Dvě branky ze závěrečné pětiminutovky však poslaly hráče Tatranu do tříbrankového vedení.

Posledních dvacet minut bylo velmi vyrovnaných. Ve 45. minutě snižoval Jan Kolajta, jehož střela mířila od mantinelu na přední tyč. Po něm si slovo vzal Matěj Vaculčiak ze Střešovic, jenž přidal sedmou branku svého celku. Ostravané poté využili přesilovou hru, když pátý zásah FBC přidal Dan Kašovský, ale 25 vteřin před závěrečnou sirénou trefil odkrytou klec Marek Vávra, čímž zkompletoval hattrick.

Petr Koutný: "Děkuji svým hráčům, děkuji soupeři. Dneska neprohrál horší tým."

Jiří Jakoubek: "Povedený zápas od obou týmů. Vyzdvihl bych práci našich mladších hráčů. Arogantní a špatní lidé nemají na hřišti co dělat."