Muži v poháru smetli Rožnov devíti góly

středa 22.10.2014 | Petr Blakala

Muži FBC dokázali porazit rožnovské florbalisty na jejich palubovce v poměru 9:2!

CF1, 22.10.2014, 20:00
Rožnov p/R
2:9(0:3, 1:4, 1:2)
Rožnov p/R: Panaš - Janásek, Kratochvíl, Polášek, Čejpa, Knebl, Štefek, Krhut, Novosad, Velech, Doležel, Rýpar, Kedroň, Barabáš, Viktořík, Štamposký
FBC Ostrava: Robenek - Řezáč, Svačinka, Šimík, Trulík, Kašovský, Šimíček, Lipový, Eichner, Kováč, Švajný, Vítovec, Ivan, Komačka
Branky a nahrávky: 24. Velech (Čejpa), 48. Čejpa (Kedroň) - 17. Kašovský (Švajný), 18. Šimíček (Lipový), 20. Komačka (Šimík), 24. Vítovec (Šimíček), 30. Šimíček (Trulík), 32. Ivan (Lipový), 34. Řezáč (Ivan), 42. Eichner (Šimíček), 43. Šimík (Kašovský) Rozhodčí: Radim Sýkora, Miroslav Tkáč. Vyloučení: 1:1. Využití: 0:0. Diváci: 86. Střely na branku: 8:35. Průběh utkání: 0:3, 1:3, 1:9, 2:9.

V pohárovém utkání se diváci dočkali prvních gólů až v závěrečné pětiminutovce první periody, kdy vsítil úvodní branku ostravského mužstva Dan Kašovský. O padesát vteřin později potrestal chybu domácích obránců Patrik Šimíček, jehož střela skončila za zády rožnovského brankáře. Už to vypadalo, že se v první třetině nic nestane, jenže tři vteřiny před koncem upravil skóre na tříbrankový rozdíl Václav Komačka. Ostravané tak odcházeli do šaten spokojenější.

Domácím florbalistům se podařilo z počátku druhé třetiny snížit zásluhou Petra Velecha. Šestnáct vteřin poté vstřelil čtvrtou branku FBC Ondřej Vítovec. V rozmezí třicáté až čtyřiatřicáté minuty dokázali ostravští hráči překonat brankáře Panaše celkem třikrát. Nejprve to byl Patrik Šimíček, kterého o dvě minuty později doplnil Radim Ivan. V polovině 34. minuty přidal sedmou trefu Tomáš Řezáč.

Třetí dějství nabídlo už pouze tři branky. Dvě padly ze strany ostravského celku, Rožnovu se pouze podařilo upravit výsledek. Ve druhé minutě třetí třetiny vytvořil sedmibrankový náskok Dominik Eichner a necelou minutu na to zakončil gólový účet Ostravy Jan Šimík. Definitivní tečku za tímto pohárovým zápasem udělal Josef Čejpa, jehož branka znamenala kosmetickou úpravu skóre na konečných 2:9.