Muži v přestřelce zdolali Litvínov a připsali si první vítězství

sobota 26.9.2015 | Michal Chadim

V rámci druhého kola Tipsport Superligy přivítali muži na své palubovce nováčka soutěže z Litvínova, na kterého hned od prvních minut vlítli a nedali mu v zápase příliš šancí k ohrožení své vlastní brány. Naopak sami si v zápase s chutí zastříleli a zaslouženě si připsali do tabulky první tři body za vítězství.

2.kolo, 26.9.2015, 18:00
9:5(3:1, 5:1, 1:3)
Litvínov
FBC Ostrava: Laja (Klobučník) – Cirkl, Robenek, T. Svačinka, Vojtíšek, Macháček, Michalík, L. Svačinka, Trulík, Hrabal, Eichner, Dombrovský, Graclík, Pastor, Zbořil, Klečka, Ivan, Komačka.
Litvínov: Kotoun (Hruška) – Werner, Kašpárek, Kropáček, T. Novotný, Chládek, Hocelík, Hulič, Hertl, Plomer, Černý, Procházka, Skalitz, Horák, Khek, Skuhrovec.
branky: 6. Václav Komačka, 15. Václav Komačka, 19. Jakub Robenek, 28. Jakub Robenek, 31. Václav Komačka, 34. Tomáš Vojtíšek, 34. Filip Hrabal, 37. Petr Pastor, 57. Dominik Eichner - 16. Jiří Horák, 36. Ondřej Hertl, 45. David Procházka, 57. Michal Skuhrovec, 60. David Procházka; rozhodčí: Kamil Sojka - Tomáš Sojka; vyloučení: 3:3; využití: 1:0; diváků: 115; zásahy brankářů: Štěpán Lája 29 - Karel Kotoun 13, Martin Hruška 9; po třetinách: 3:1, 5:1, 1:3;

Do utkání vstoupila lépe domácí Ostrava, jejichž florbalisté byli v zápase hodně aktivní. Zaplněná ostravská ČPP aréna se mohla poprvé radovat již v šesté minutě, kdy se ne naposledy v zápase prosadil ostravský kapitán Václav Komačka.

Ostrava byla i nadále aktivní, což se projevilo o deset minut další úspěšně zakončenou střelou Václava Komačky. Hosté ale dokázali na druhou branku domácích vzápětí odpovědět, když volný úder zakončil skvěle Jiří Horák. To ale nebylo v první třetině ještě vše, neboť sedmaosmdesát sekund před koncem vrátil domácím dvoubrankové vedení Jakub Robenek.

Druhá třetina patřila domácím hráčům, kteří se v ní dokázali prosadit celkem pětkrát a prakticky rozhodli o vývoji dnešního utkání. Postupně se prosadili podruhé Jakub Robenek, svůj hattrick završil Václav Komačka, Filip Hrabal a ze samostatného průniku Petr Pastor. Za Severočechy jen korigoval Ondřej   Hertl. Po čtyřiceti minutách se tak odcházelo do šaten za stavu 8:2 pro domácí tým.

Ve třetí třetině dal trenér Smeták šanci i střídajícím hráčům, což se trochu projevilo na předvedené hře. Litvínov si začal vytvářet nebezpečné šance, které musel skvělými zákroky likvidovat brankář Laja.

Hosté svou aktivitu dokázali ve třetí třetině zužitkovat jen ke snížení na rozdíl čtyř branek. Víc jim totiž domácí tým nedovolil. Ostrava si svůj náskok z první a druhé třetiny pohlídala a připsala si tak do tabulky první tři body za vítězství. Nováček soutěže z Litvínova si na svou první superligovou výhru bude muset ještě počkat.

Příští zápas odehrají muži opět doma, a to již v pondělí 28. 9. 2015 od 18:00. Vstupné je opět 50 Kč a v ceně je tradičně párek a pivo, případně Ondrášovka.

Tomáš Svačinka, asistent trenéra FBC ČPP Bystroň Group Ostrava: "V utkání rozhodla druhá třetina, ve které jsme měli větší hlad po gólech,  více jsme se tlačili do brány a byli tím efektivnější. Ve třetí třetině neměl soupeř co ztratit a tak začal hrát aktivněji a dostal nás pod tlak. Chtěli jsme být více na míčku, ale to se nám nedařilo. Nedokázali jsme to zvládnout, což je takové menší negativum. Děkuji soupeři za tvrdé, ale férové utkání. "

Daniel Hulič, trenér SK Bivoj Litvínov: " Zápas rozhodly první tři smolné branky. Zbytečně jsme se soustředili na neflorbalové věci a skóre tak narůstalo v náš neprospěch. Do třetí třetiny jsme vstoupili s naprosto jinou taktikou , která slavila úspěch. Jsme rádi, že jsme vyhráli aspoň tuto třetinu. Děkujeme za férové utkání."