Muži v závěru přišli v Praze o vítězství

neděle 20.9.2015 | Michal Chadim

V prvním kole Tipsport Superligy zavítali muži do sportovní haly na Jižním Městě, kde se utkali proti ambicioznímu Chodovu. V zápase, ve kterém dominovaly chyby na obou stranách a skóre se přelévalo ze strany na stranu, měli více štěstí domácí hráči Chodova.

1.kolo, 20.9.2015, 18:00
Chodov
5:4(2:2; 0:1; 3:1)
Chodov: Mück (Zich) – Jelínek, Pražan, Kašovský, Fiala, Tyl, Vávra, Klápa, Pražák, Flousek, Ondrušek, Chmelíček, Koutný, Dóža, Strachota, Kotlas, Bouša, Sýkora
FBC Ostrava: Laja (Klobúčník) – Komačka, Dombrovský, Svačinka, Zbořil, Graclík, Lipový, Robenek, Vojtíšek, Macháček, Klečka, Eichner, Hrabal, Pastor, Ivan, Cirkl, Michalík, Řezáč
Branky a nahrávky: 8. Tyl (Pražan), 14. Pražák (Kotlas), 43. Dóža (TS); 57. Dóža (Koutný); 59. Tyl (Dóža) – 1. Ivan (Pastor), 16. Ivan (Pastor), 37. Robenek (Vojtíšek); 53. Hrabal (Zbořil) Rozhodčí: Martin Valenta a Michal Žďárský; Vyloučení: 4:1; Využití: 1:0; V oslabení: 1:0; Diváci: 135

Zápas mezi Chodovem a Ostravou byl od úvodních minut překvapivě hodně vyrovnaný a šance si vytvářely oba týmy.  Na úvodní gól nemuseli diváci ve sportovní hale na Jižním Městě čekat příliš dlouho, neboť hned po sedmapadesáti sekundách hry našla přihrávka Petra Pastora Radima Ivana, který z otočky pálil přesně do horního rohu chodovské brány.

Vyrovnání se domácí tým dočkal trošku překvapivě v oslabení. Z rychlého protiútoku totiž dokázal Miloš Tyl přehodit gólmana Laju a následně už jen doklepl míček do prázdné ostravské brány.  Chodov po vyrovnávací brance ožil, dokázal míček podržet na svých florbalkách a nebezpečně hrozil před ostravskou bránou. Ostravské hráče ale několikrát skvěle podržel jejich gólman.  I přes skvělý výkon hostujícího brankáře se domácí hráči mohli v první třetině ještě jednou radovat. Zcela nehlídaný Petr Pražák totiž dorazil Kotlasovu vyraženou střelu.

Domácím hráčům ale vedení nevydrželo příliš dlouho, už za další dvě minuty totiž Petr Pastor našel podruhé v utkání svého spoluhráče Radima Ivana, který střelou z první nedal Mückovi příliš šancí. Po první třetině tak Ostrava držela v Praze trošku překvapivě remízu 2:2.

Zápas jsme sledovali v podrobném onlajnu

Druhá třetina byla podobná třetině první. Oba týmy předváděly ve sportovní hale na Jižním Městě útočný florbal, který se musel divákům hodně líbit. Více ze hry měli stále hráči Chodova, ale stejně jako v první třetině nedokázali překonat ostravského gólmana. To ostravští hrozili převážně z rychlých akcí, ale ani oni si nedokázali poradit s brankářem soupeře. Jediný, kdo tuto statistiku dokázal ve druhé třetině prolomit, byl ostravský Jakub Robenek, který využil nekoncentrovanosti chodovské hry tři vteřiny po skončení přesilové hry. Ostrava tak vyhrála druhou třetinou 1:0 a před posledním dějstvím držela jednobrankové vedení.

Poslední dvacetiminutovka byla střelecky úrodná. První, kdo se zapsal na listinu střelců, byl chodovský Patrik Dóža, když proměnil trestné střílení. Vše podstatné ve třetí třetině se ale událo až v posledních osmi minutách.

Chodovská obrana si v 53. minutě nepohlídala Filipa Hrabala, který si v pohodě došel před bránu soupeře a chladnokrevně zakončil pod rukou Mücka. Chodov se ale nevzdal a zápas ještě do konce normální hrací doby otočil. Nejprve Patriku Dóžovi stačily pouhé dvě vteřiny přesilové hry k vyrovnání a následně osmadevadesát sekund před vypršením normální hrací doby zápas skóroval Miloš Tyl.

Ve zbývajícím čase si Chodov svůj náskok pohlídal a dokráčel si v utkání pro tři body za vítězství.

Příští utkání odehraje Ostrava doma v sobotu 26. 8. 2015 od 18:00. Vstupné bude 50 Kč a v ceně vstupenky bude pivo a párek zdarma.

David Podhráský, trenér FAT PIPE FLORBAL CHODOV: „ Klasik říká, že podstatný jsou body, což se nám povedlo. Byl to strašně těžký zápas, proti dobře hrajícímu a neskutečně bojujícímu soupeři. Cením si charakteru našeho týmu, který přes všechny okolnosti dokázal zápas otočit a připsat si první tři body. “

Martin Smeták, trenér FBC ČPP BYSTROŇ GROUP OSTRAVA: „ K utkání jsme přistoupili s respektem. Do Prahy jsme přijeli pro dobrý výsledek a předvést dobrý výkon.  Možná jsme mohli uhrát i bod.  S přístupem mužstva jsem spokojen a doufám, že se to odrazí do dalších zápasů.“