Muži vydřeli v poháru druhé vítězství

čtvrtek 22.10.2015 | Michal Chadim

V rámci prvního zápasu osmifinálové skupiny zavítali muži znovu do Městské sportovní haly v Havířově, kde se tentokráte utkali s Florbal Havířov. Zápas, který byl plný zvratů, rozhodla druhá třetina, ve které si Ostrava vybojovala rozhodující náskok. Ten pak ve třetí třetině se štěstím ubránila a připsala si tak první vítězství v osmifinále.

OSF1, 22.10.2015, 19:30
Havířov
5:6(MSH Havířov)
branky: 20. Pavel Bezděčík, 32. Pavel Kožušník, 50. Erik Šochman, 55. Vojtěch Peřka, 58. Jiří Krečmer - 24. Jakub Robenek, 29. Jakub Robenek, 36. Adam Zbořil, 40. Tomáš Vojtíšek, 40. Dominik Eichner, 45. Patrik Šimíček; rozhodčí: Pavel Kačer - Ondřej Vašíček; vyloučení: 2:2; využití: 0:1; diváků: 205; zásahy brankářů: Jan Piško 21, Lukáš Nešťák 15 - Štěpán Laja 32; po třetinách: 1:0, 1:5, 3:1;

Úvodní třetina nabídla od hráčů velmi rychlý florbal na obou stranách s několika zajímavými šancemi. Do té první se dostali už po pár vteřinách hry domácí, ale Laja byl v bráně Ostravy pozorný. Prakticky hned vzápětí mohl z podobné šance na druhé straně zakončit Ivan, ale ani on neuspěl.  Do další šance se po rychlé kombinaci dostal Eichner, který ještě přiťukl Trulíkovi. Ten ale ve vyložené šanci domácího brankáře Piška nepřekonal. Takových šancí pak bylo v první třetině ještě několik, ale všechny měly buď nepřesné zakončení, nebo je dokázali zlikvidovat oba brankáři. Jediný kdo se této statistice dokázal postavit, byl Pavel Bezděčík, který pohotovou střelou otevřel skóre utkání.

Lepší start do druhé třetiny měli opět domácí hráči, kteří hned v úvodu předvedli rychlý protiútok. Ten ale fantastickým zákrokem vychytal ostravský Laja. O chvíli později předvedl na druhé straně povedenou přihrávku Tomáš Vojtíšek, který našel před bránou Jakuba Robenka, a ten povedenou střelou z první trefil odkrytou bránu soupeře.

V polovině utkání předvedli oba aktéři podobnou akci a byli opět úspěšní.  Na tuto branku ale Havířov dokázal odpovědět a to o tři minuty později, když přesnou přihrávku Vlacha dorazil do brány Laji Kožušník. Poté už ale byl ve druhé třetině na palubovce pouze jeden tým. Ostrava zásluhou  Zbořila v přesilové hře, Vojtíška a poté i Eichnera proměnila tři akce, díky kterým stanovila stav po čtyřiceti minutách na 5:2.

Poslední dějství mělo dvě tváře. Tu první, která trvala pět minut, ovládla Ostrava. Ta zásluhou Šimíčka, který se prosadil před bránou, odskočila již do čtyřbrankového náskoku. Ta druhá tvář, která trvala až do posledních sekund zápasu patřila Havířovu. Tomu se podařilo díky obrovskému tlaku, který jim ostravští hráči dovolili svou hrou vytvořit, třemi góly snížit až na rozdíl jediné branky. V posledních sekundách zápasu mohli havířovští dokonce vyrovnat, ale to by museli trefit ze dvou metrů odkrytou bránu!

Ostrava si tak připsala v osmifinálové skupině první vítězství a udělala tak razantní krok k případnému postupu do čtvrtfinále.