Muži vzdorovali Střešovicím

neděle 8.1.2017 | VG

Výjezdním zápasem hraným netradičně v Plzni vstoupili muži FBC ČPP Bystroň Group Ostrava do nového kalendářního roku a zároveň do druhé části Tipsport Superligy. V 15. kole soutěže podlehli po boji 2:6.

15.kolo, 8.1.2017, 18:00
Střešovice
6:2(1:0, 3:1, 2:1)
Střešovice: Mich – Tlapák, Deutsch, Švejkovský, Fořt, Svačinka, Mühlfait, Ja. Kolísko, Marek Beneš, Vítovec – Komárek, Slavík, Němeček – Svoboda, Ullmann, Brautferger.
FBC Ostrava: Laja – Kuczera, Lipový, Jiří Šebesta, Eichner, Klečka, Zbořil – Kubíček, Heczko, Hromádka – Trulík, Hrabal, Klimscha – Šimíček, Smeták, Kezua – Sládek.
Branky a nahrávky: 2.Beneš (Němeček), 33.Ullmann (Deutsch), 34.Beneš (Vítovec), 34.Komárek (Brautferger), 50.Brautferger (Slavík), 55.Švejkovský (Němeček) - 40.Sládek (Klimscha), 41.Smeták (Kuczera). Rozhodčí: Pangerl, Šedivý. Vyloučení: 0:0. Využití: 0:0. Oslabení: 0:0. Diváci: 297.

"Zápas jsme odjezdili po prdeli a myslím si, že jsme si bod určitě zasloužili," prohlásil ostravský trenér Martin Smeták.
Jenže to by nesměl FBC Ostrava postihnout v polovině zápasu chvilkový výpadek. Za necelé dvě minuty totiž dokázali Střešovičtí nasázet hostům tři branky a tento gólový direkt se nakonec ukázal jako rozhodující. Ostravští florbalisté sice dokázali orámovat druhou přestávku dvěma brankami, vícekrát už však Michala Rebra v brance Tatranu nepřekonali.
"Sice jsme se dokázali vrátit do utkání, ale neproměnili jsme spoustu jasných šancí. Kdyby ano, asi bychom body brali," zalitoval kouč Smeták, jenž své svěřence i tak ocenil: "Přesto jsme odvedli velice solidní výkon a doufám, že ho předvedeme i doma už v sobotu."