Muži ztratili vedení a proti Liberci prohráli

6:9(3:1, 2:3, 1:5)
Liberec
FBC Ostrava: Laja - Vítovec, Krzyžanek, Svačinka, Suzska, Komačka, Eichner, Kašovský, Kolajta, Šimík, Kováč, Peřka, Lipový, Švajný, Ožana, Šimíček, Trulík, Ivan, Hrabal
Liberec: Vaníček - Klucho, Marek Štěpánek, Valeš, Blažek, Tampier, Galbavý, Marek, Studený, Lukáš Böhm, Rondoš, B. Ferdan, P. Ferdan, David Böhm, Strobach, Vážný, Reymar
Branky a nahrávky: 3. Krzyžanek, 15. Kašovský (Švajný), 18. Svačinka (Komačka), 26. Komačka (Lipový), 40. Peřka, 55. Švajný (Komačka) – 4. Studený (Marek), 22. Klucho (Valeš), 23. Ferdan (Štěpánek), 26. Klucho (Tampier), 42. P. Ferdan. (Blažek), 47. Blažek, 51. Studený (Štěpánek), 57. Reymar (Studený), 60. Štěpánek. Rozhodčí: Libor Gavlas, Lukáš Mikula. Vyloučení: 2:3. Využití: 2:2. Diváci: 120. Střely na branku: 29:19.

První branka utkání padla již z počátku 3. minuty, kdy se k míčku dostal Petr Krzyžanek, jenž rozvlnil síťku za zády Vaníčka. Liberci stačila minuta na to, aby srovnal. O to se postaral Lukáš Studený. Ten potrestal chybu v rozehrávce domácího celku a pohotově zakončil. Ostravané však dvěma dalšími góly strhli vedení na svou stranu. Nejprve pět minut před koncem první části vymetl horní část branky Dan Kašovský a v čase 17:12 po přihrávce Komačky přidal třetí branku FBC Tomáš Svačinka.

Liberečtí florbalisté však nesložili zbraně. V prvních minutách druhé periody bylo rázem vyrovnáno. Po trefách Matěje Klucha a Prokopa Ferdana svítilo na časomíře v ostravské ČPP Aréně nerozhodné skóre. Hosté se na chvíli ujali vedení, a to ve 26. minutě, kdy si druhou trefu připsal Matěj Klucho. Na tuto branku dokázali Ostravané reagovat velmi rychle, když za půl minuty vyrovnal Václav Komačka a branku, která posunula Ostravany opět do jednobrankového vedení vsítil šest vteřin před koncem druhé periody Kamil Peřka.

Posledních dvacet minut se však domácím hráčům vůbec nepovedlo. Liberec za deset minut vstřelil celkem tři branky, čímž odskočil do dvougólového vedení. Nejdříve vyrovnával Prokop Ferdan, šestou branku přidal Martin Blažek a závěrečnou desetiminutovku odstartoval Lukáš Studený. Za Ostravu snižoval pět minut před koncem třetí třetiny Marek Švajný, jenže poté přišly dvě trefy Liberce a o vítězi tohoto utkání bylo rozhodnuto.