Mužské derby ovládla Ostrava!

čtvrtek 17.10.2013 | Petr Blakala

O S T R A V A - Mužské derby mezi Software Ostrava a Vítkovicemi se odehrávalo na hale Sareza. Domácí si již ze začátku utkání dokázali vytvořit dvoubrankové vedení, o které během poslední minuty první třetiny přišli. Na rozhodující branku jsme čekali až do třetí části klání. O tento gól se postaral Jakub Plíhal. Rozhodl tak o třech bodech pro Ostravu a vyhraném městském derby!

7.kolo, 17.10.2013, 19:30
3:2(2:2, 0:0, 1:0)
Vítkovice
FBC Ostrava: Krupa - Krzyžanek - Komačka - Šešulka, Lipový - Skácel, Mayer, Gál - Plíhal, Kašpar, Švajný - Šimíček, Mertha, Klimscha
Vítkovice: Souček - Hubálek, Jastřembský - Jelínek, Heczko - Hrubý, Žák, Koňařík - Pa.Jankulár, Šebesta, Pe.Jankulár - Brus, Hájek, Matúš
Branky a nahrávky: 2. Mertha, 7. Krzyžánek (Kašpar), 47. Plíhal (Švajný) – 19. Jankulár Pe. (Heczko), 20. Šebesta (Hrubý). Rozhodčí: Kamil Sojka a Tomáš Sojka. Vyloučení: 1:0. Využití: 0:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 265. Střely na branku: 18:25. Průběh utkání: 2:0, 2:2, 3:2.

Vstup do zápasu o „krále“ Ostravy lépe vkročili hráči domácího Software, kteří v prvních minutách byli velmi aktivní. To přineslo úspěch hned ve druhé minutě první třetiny, kdy svou střelu schoval za své tělo Gabriel Mertha a překvapil tak brankáře Součka. Vítkovičtí se sice snažili dostat do zakončení, které by jim přineslo vyrovnání skóre, ale byli to opět domácí florbalisté, kteří navyšovali své vedení. Petr Krzyžanek dostal přihrávku od Kašpara a dokázal zakončit k bližší tyčce. Další branky viděli diváci před koncem první třetiny. Mezitím se hra přelévala ze strany na stranu a hráči nám předváděli pohlednou hru s velkými šancemi. Za Vítkovice dokázal snížit Petr Jankulár, který propálil vše, co mu stálo v cestě. Šest vteřin před ukončením první části přihrával Hrubý před branku na volného Jana Šebestu, který tak vyrovnal skóre na 2:2.

Druhá třetina začala bez gólů. Do větší šance se dostal až ke konci 24. minuty Šebesta, který ale z blízkosti nedokázal ani na dvakrát překonat brankáře Krupu. Vítkovičtí se začínali více pohybovat na hřišti a to bylo poznat na další jejich akci, kdy míček poskakoval u brankové čáry Krupy, ale nakonec nezapadl do sítě. Také hráči Software se dostali do několika šancí. Jednu z nich měl Skácel, který po chybě Bruse mířil mimo branku Součka. Hra byla ve druhé dvacetiminutovce velmi vyrovnaná a fanoušci čekali na další branku, která by posunula jedno z mužstev do vedení. O rozruch se pár vteřin před koncem druhé části postarali Šebesta s Jankulárem. Druhý zmiňovaný měl před sebou odkrytý prostor, ale netrefil míček přesně. Po 40. minutě svítí na časomíře stav stále 2:2.

Třetí dějství nám mělo odhalit vítěze ostravského derby. Na rozhodující branku diváci čekali hodně dlouho, mezitím jsme viděli plno pohledných akcí a zajímavých šancí, které se bohužel neujaly. Na obou stranách zaslouží velkou pochvalu také brankáři Jakub Krupa s Lukášem Součkem, kteří podrželi svůj tým, jak jen to šlo. Branka, která rozhodla, byla vstřelena ve 47. minutě, kdy přesnou přihrávku Švajného vyslal za záda Součka Jakub Plíhal. Emoce začaly být silnější a silnější, což bylo na hře obou celků vidět. Vítkovice měly k dispozici ještě početní převahu těsně před koncem utkání, kterou ale nevyužily a „králem“ Ostravy se tak stávají domácí FBC ČPP Software Ostrava!

Nejlepší hráči utkání: Jakub Krupa (Software Ostrava) – Jan Jelínek (Vítkovice).

Ondřej Vašíček (FBC ČPP Software Ostrava): „Dneska jsme vítězství ubojovali, urvali a silou vůle dotáhli utkání do vítězného konce, po skvělém výkonu všech hráčů. Rozhodl týmový duch a nasazení všech na hřišti".

Radomír Mrázek (1. SC WOOW Vítkovice): „Soupeř nás potrestal, kdežto my jsme se, dá se říct, ani nedostali do hry, neměli jsme tempo a pořád jsme nějací zasekaní, bez pohybu. Hra nemá zatím úroveň."