Nepovedené, hodnotil Robenek

středa 28.9.2016 | VG

Po dvou výhrách poznaly hráčky FBC ČPP Bystroň Group i hořkost porážky. Ve 3. kole extraligy podlehly Chodovu 5:

3.kolo, 28.9.2016, 16:00
Chodov
9:5(1:0, 6:4, 2:1)
Branky a nahrávky: . Rozhodčí: . Vyloučení: . Využití: . V oslabení: . Diváci: . Střely na branku: . Průběh utkání: .

"Z naší strany to byl hodně nepovedený zápas," hodnotil duel kouč ostravského družstva Jakub Robenek. "Výsledek i průběh zápasu k nám byl ještě milosrdný a snad jsme si jej ani nezasloužili."
Úvodní dvacetiminutovku ostravské hráčky jakž takž zvládly, inkasovaly jen jednou. Hned po 21 vteřinách druhé třetiny měly výhodu trestného střílení, ale Denisa Kotzurová si s ním neporadila. Srovnání stavu na 1:1 přinesla ale už následná početní výhoda, kdy po přihrávce Andrey Pastuškové skórovala Nela Škopková. Jenže jako by to bylo píchnutí do vosího hnízda - za dalších pět minut už to bylo 1:4 a o osudu utkání jako by bylo rozhodnuto. Pokaždé, když hostující družstvo vstřelilo branku a snížilo rozdíl ve skóre, domácí Chodov se přihrnul s rychlou odpovědí. FBC Ostrava se dotáhl na 3:5 a 5:7, ale více už mu domácí hráčky nedovolily.
"Těžko v naší hře hledat jakékoli pozitiva," posteskl si Robenek. "Ale doufám, že nám zápas alespoň pomůže do dalších zápasů. Gratulace patří Chodovu, výhra je víc než zasloužená," doplnil kouč ostravského družstva.