Neproměněné šance znamenají třetí prohru

sobota 1.4.2017 | VG

Nešťastný začátek, poté smůla v koncovce a výsledek? Třetí prohra ve třetím semifinálovém střetnutí. Družstvo FBC ČPP Bystroň Group Ostrava podlehlo doma Vítkovicím 3:5.

SF3, 1.4.2017, 19:00
3:5(1:3, 0:0, 2:2)
Vítkovice
FBC Ostrava: Tomšová – Skácelová, Jurečková, Zuzaníková, Kajfoszová, Kahánková, Vavrečková, Kotzurová – Pastušková, Režnarová, Šuranyiová – Lichnová, Šrotová, Šablaturová – Szczurová, Nikol Škopková, Vrlíková – Káčová, Kapcová.
Vítkovice: Kubíčková – Ďuríková, Theimerová, Mandátová, Klapitová, Halfarová, Hložánková, Niemcová, Černá – Ellilä, Kiecková, M.Šponiarová – Paloncyová, Šupáková, Kociánová – Pantělejevová, Ferenčíková, Z.Šponiarová – Martináková.
Branky a nahrávky: 14.Káčová (Vavrečková), 50.Káčová (Kotzurová), 60.Pastušková (Skácelová) - 2.Kociánová, 4.Klapitová (Ferenčíková), 4.Ďuríková (Martináková), 55.Klapitová (Ferenčíková), 58.Šupáková (Hložanková). Rozhodčí: Petřík, Podlesný. Vyloučení: 2:1. Využití: 1:0. Oslabení: 0:0. Diváci: 180. Stav série: 0:3.

V prvních dvou duelech semifinále začaly hráčky FBC Ostrava pokaždé dobře, brzy dokázaly na hřišti Vítkovic skórovat, byť to ani jednou výhru nepřineslo. Ve třetím střetnutí v domácí hale ovšem úvod patřil hostujícím hráčkám. Vítkovice  totiž vedly ve 4. minutě už 3:0.
Hráčky FBC Ostrava ještě v první třetině zareagovaly, snížily díky trefě Veroniky Káčové a mohly se i přiblížit na dostřel jediné branky, ale nabídnutou početní výhodu nevyužily.
Potrestat faul hráček Vítkovic se domácím povedlo až v polovině třetí třetiny, kdy se znovu nemýlila Veronika Káčová. Jenže Vítkovice v závěru osvědčily své zkušenosti. V 55. minutě zvýšily na 4:2 a další gól přidaly ještě v 58. minutě.
Florbalistky FBC Ostrava ještě zabojovaly a Andrea Pastušková dokázala vstřelit třetí branku, ale to už do konce závěrečné části scházelo pouze devět vteřin. Za tak krátký časový úsek už je téměř nemožné vsítit dva góly...
"Konečně to byl zápas odpovídající semifinále play-off. Měl vysoké tempo, v hale byla skvělá atmosféra. Bohužel dnes jsme si nebyli schopni vypracovat tolik šancí, kolik bychom potřebovali, a několik těch vyložených jsme nedokázali proměnit," zalitoval kouč FBC Ostrava Jakub Robenek. Ani teď se však družstvo FBC ČPP Bystroň Group Ostrava nevzdává. "0:3 už tady jednou bylo a my už víme, že těžké neznamená nemožné," prohlásil Jakub Robenek a připomněl tak úspěšný obrat ze čtvrtfinálové série proti Bohemians.
O naději budou florbalistky FBC ČPP Bystroň Group Ostrava bojovat v domácí ČPP Aréně v neděli od 16 hodin.