O vítězství Ostravy rozhodl začátek třetí třetiny

neděle 8.9.2013 | Zuzana Košťálová

Ve druhém kole ženské extraligy se proti sobě postavily týmy Ostravy a Jihlavy. Hned od začátku zápasu byla Ostrava mnohem aktivnější, avšak nedokázala proměnit své šance. To se změnilo ke konci druhé třetiny a pokračovalo ve třetině třetí. Jihlava inkasovala rychle po sobě pět gólů a Ostrava byla rázem na koni. Hostující tým se mohl utěšit jediným vstřeleným gólem z padesáté minuty utkání.

2.kolo, 8.9.2013, 14:00
5:1(0:0, 1:0, 4:1)
Jihlava
Ostrava: Kouřilová – Kahánková, Kiecková, Ursiniová, Matějová, Viciánová, Bořucká, Sielecká, Škopková, Nováčková, Kadlecová, Kalnayová, Sluková, Nguyenová, Pernická, Theuerová, Szczurová, Némethová
Jihlava: Topičová (47. Frühbauerová) – Svobodová, Jandátová, Krupková, Raabová, Petrušová, Přibylová, Mácová, Sůvová, Sedláčková, Stránská, Urbanová, Gajdušková, Slavíková, Doležalová, Dunstová
Branky a nahrávky: 39. Kiecková (Kalnayová), 44. Szczurová, 46. Kalnayová (Škopková), 47. Theuerová, 48. Kiecková (Škopková) – 50. Raabová (Doležalová). Rozhodčí: Tomáš Podlesný, Martin Petřík. Vyloučení: 0:1. Využití: 0:0. Diváci: 84. Střely na branku: 27:19. Průběh utkání: 5:0, 5:1.

Začátku utkání se ujaly hráčky Ostravy a vytvořily si pár nebezpečných šancí. Jednu z nich měla Škopková. Její střelu Topičová jen vyrazila před sebe a pak měla co dělat, aby míček ukryla před dotírající domácí hráčkou. Jihlavě trvalo trochu déle, než se rozkoukala. Avšak ve čtvrté minutě utkání vyslala tvrdou střelu na Kouřilovou Přibylová, gólmance míček vypadl a pomalinku se kutálel malým brankovištěm až za brankovou konstrukci. Potom však zase diktovaly tempo hráčky Ostravy. Jihlava jen odrážela jejich útoky. Nadvakrát se Topičovou snažila překonat Kiecková, ale její střela i dorážka mířily jen do hostující brankářky. Ačkoliv byla Ostrava v první třetině jednoznačně lepším týmem, Jihlava hrozila z brejků a jejich hra před Kouřilovou byla hodně nebezpečná.

Do druhého poločasu Jihlava vstoupila mnohem aktivněji a dostávala se před branku domácích poměrně snadno. Jejich pokusy pak blokovaly obránkyně Ostravy. V obrovské šanci se objevila na druhé straně Škopková, která měla před sebou odkrytou klec Jihlavy, jenomže přestřelila. V další velké šanci byla Kalnayová. Po pohledné kombinaci se spoluhráčkou však z bezprostřední blízkosti jihlavské brány trefila jen brankářku. Avšak Jihlava už nehrála tak pasivně jako v první třetině. Před brankou ostravské Bonusie nebezpečně tečovala střely Mácová. Z ostravských hráček byla nejvíce vidět Kiecková, která si vytvořila dvě tutové šance, ale ani jednu nedokázala proměnit v gól. Další podobný pokus už ale Romaně Kieckové vyšel a v devatenácté minutě druhého dění poslala Ostravu do vedení.

V závěrečné části pokračovala Bonusia v rychlém tempu a odměnou jí byl druhý gól do sítě Jihlavy. Za půlkou hřiště se k míčku dostala Veronika Szczurová a z otočky jej umístila k levé tyčce Topičové, která se nestihla přesunout. O necelou minutu a půl později svou převahu na hřišti jasně potvrdila Bonusia. Tereza Kalnayová zůstala osamocená před brankou Jihlavy a nebyl pro ni velký problém se prosadit. Ostrava pak byla hladová po dalším gólu a za další minutu se mohla znovu radovat. Kolem branky se obtočila Ivana Theuerová a zasunula míček za brankovou čáru. Po tomto gólu už Topičová neudržela nervy na uzdě a šla vystřídat. Nahradila ji Frühbauerová, která se ale nestihla ani rozkoukat a Bonusia se už popáté v zápase prosadila. Po kličce se si druhý gól v zápase připsala Romana Kiecková. Jihlava na tento fakt zareagovala oddechovým časem, který se jí vyplatil. Po přesné přihrávce do běhu od Doležalové se od levého mantinelu prosadila Lenka Raabová a snížila na 5:1. Hra se pak přelévala ze strany na stranu a šance měly oba týmy. Skóre se už však nezměnilo a tři body do tabulky si připsal tým FBC ČPP Bonusia Ostrava.

Nejlepší hráčkou týmu FBŠ AL INVEST Jihlava se stala Lenka Raabová. Za tým FBC ČPP Bonusia Ostrava pak Romana Kiecková.

Jakub Robenka (FBC ČPP BONUSIA Ostrava): „Dvě třetiny jsem holky nepoznával a na hřišti se hledaly. Naštěstí jsme ve třetí třetině proměnili šance a zápas vyhráli. První a důležité tři body, přesto bychom s takovýmto výkonem v extralize moc neuspěli."

Roman Komendy (FBŠ AL INVEST Jihlava): „Nejsem spokojený s našim výkonem".