Odvetné derby dopadlo lépe pro Vítkovice

neděle 17.11.2013 | Zuzana Košťálová

V nedělní podvečer se na sportovní hale Dubina odehrálo další derby ostravských týmů. V prvním letošním vzájemném duelu byl úspěšnější Software. Dnes si však jednoznačné vítězství připsaly Vítkovice.

12.kolo, 17.11.2013, 17:15
Vítkovice
4:0(1:0, 3:0, 0:0)
Vítkovice: Ciompa - Jelínek, Žydel - Heczko, Hubálek - Brus - Hrubý, Mojžíšek, Bräuer - Koňařík, Pe.Jankulár, Pa.Jankulár - Hájek, Veltšmíd, Šebesta - Žák, Gurkovský
FBC Ostrava: Krupa - Krzyžanek, Lipový - Komačka, Šešulka, - Rajnec - Skácel, Hanic, Plíhal - Švajný, Šimíček, Kašpar - Mertha, Klimscha, Hudec
Branky a nahrávky: 6. Hájek (Žydel), 21. Žydel (Hrubý), 35. Koňařík (Jelínek), 40. Hájek (Žydel). Rozhodčí: Kamil Sojka, Tomáš Sojka. Vyloučení: 1:2. Využití: 0:0. Diváci: 203. Střely na branku: 24:8. Průběh utkání: 4:0.

Od začátku zápasu byli aktivnější hráči Vítkovic a tlačili se do zakončení. První větší příležitost ke skórování měl vítkovický Bräuer, ale Krupu překonat nedokázal. V dalších šancích byli Žydel a Pavel Jankulár, ale ani oni nebyli úspěšní. V šesté minutě zápasu se dostal do střelecké pozice Lukáš Hájek, míček umístil mezi ruku a nohu Krupy a otevřel tak skóre dnešního derby. Hráči FBC Ostrava se poté začali více projevovat a Ciompu prověřil střelou Švajný. Do úniku se pak dostal Hanic, ale i jeho pokus vítkovický brankář vychytal. Na druhé straně se probojoval k bekhendové střele Mojžíšek, ale na Krupu nestačil. Do konce první třetiny se již nic výraznějšího nestalo a do šaten tak týmy odcházely za stavu 1:0 pro Vítkovice.

Ihned v úvodu prostřední části přidaly Vítkovice druhou branku. Po střele Robina Žydela sice zazvonila tyč, ale byla to ta zadní, od níž se míček odrazil ven z brány. Rázem přišel krátký vítkovický tlak i díky jejich přesilové hře. Z úhlu pak nebezpečně pálil Hrubý, ale Krupa se stihl přesunout a prostor vykryl. Software následně zvýšil svou aktivitu a Vítkovicím dělal na útočné polovině problém. Avšak k žádné větší příležitosti se nedostal. Naopak na druhou stranu se do rychlého útoku dostal Matěj Koňařík a střelou ze střední vzdálenosti prostřelil ostravského brankáře. Ostravským se i nadále nedařilo v zakončení a jejich neproduktivitu potrestal necelou minutu před zazněním sirény vítkovický Lukáš Hájek, který měl před sebou odkrytou klec.

Do třetí třetiny naskočili hráči Software s větším nasazením. Vybojovali si přesilovou hru, ale kromě střelu Skácela, se kterou si Ciompa hladce poradil, nic většího nepředvedli. Hra se přelévala ze strany na stranu a dlouho se pak čekalo na nějakou výraznější akci. Pohledný pokus měl pak na holi Hájek, ale mezeru mezi rukou a nohou si Krupa na poslední chvíli pokryl. Hráči FBC Ostrava si však i nadále nedokázali vytvořit střeleckou šanci, kterou by ohrozili branku Vítkovic. Vítkovice si pak čtyřgólový náskok pohlídaly až do konce a v odvetném derby tak vyrovnávají pomyslné skóre na 1:1.

Hráči utkání: Jakub Krupa (Ostrava), Robin Žydel (Vítkovice).

Michal Deus (1. SC WOOW Vítkovice): „Kluci podali 100% výkon,zodpovědný a koncetrovaný.Myslím si že jsme zaslouženě vyhráli,hráči splnili vše co jsme si před zápasem řekli, byli jsme aktivní směrem do útoku,a zodpovědní do obrany.Vítězství jsme si zasloužili a věřím,že nás nakopne."

Martin Trojan (FBC ČPP Software Ostrava): „Soupeř nás přehrál ve všech herních činnostech,důkazem toho je že jsme si za celých 60 minut nevytvořili brankovou přiležitost,z čehož pramenil náš velmi vlážný výkon"