Ostrava dostala na domácí půdě desetigólový příděl

pondělí 28.10.2013 | Zuzana Košťálová

Ve sváteční odpoledne přivítala Ostrava na své palubovce hráčky z Bohemians, které byly jasnými favoritkami utkání. Než se stačily domácí hráčky rozkoukat, prohrávaly už 0:6. Jediný gól Bonusie vsítila na konci zápasu Theuerová a konečný výsledek je tak 1:10.

9.kolo, 28.10.2013, 15:00
1:10(0:6, 0:2, 1:2)
Bohemians
Ostrava: Kouřilová, – Kahánková, Kiecková, Ursiniová, Matějová, Viciánová, Bořucká, Sielecká, Nováčková, Theuerová, Stankušová, Kovalská, Kadlecová, Kalnayová, Sluková, Nguyenová, Pernická, Szczurová, Némethová
Bohemians: Brunclíková, – Zielenkiewicz, Vavrečková, Jelínková, Chelstowska, Hyršlová, Nguyen, Žůrková, Nemravová, Surá, Šmídová, Reischlová, Poláková, Černá, Vojnarová, Satýnková, Jarešová, Burdová, Bočanová
Branky a nahrávky: 60. Theuerová (Vicianová) – 6. Černá (Bočanová), 8. Burdová (Vojnarová), 8. Bočanová (Hyršlová), 17. Žůrková (Bočanová), 18. Surá (Šmídová), 20. Žůrková (Bočanová), 23. Žůrková (Bočanová), 36. Satýnková (Vavrečková), 48. Kalnayová (vla.), 55. Reischlová (Nguyen). Rozhodčí: Radek Vybíhal a Pavel Kačer. Vyloučení: 2:1. Využití: 1:0. V oslabení: 0:1. Diváci: 53. Střely na branku: 19:35. Průběh utkání: 0:10, 1:10.

Míčku se od začátku zápasu ujaly hostující hráčky, ale Ostrava dokázala vzdorovat. První větší šanci si však vytvořil domácí tým a Brunclíková musela proti střele rychle vymrštit ruku. Kouřilová se však také vůbec nenudila a pomohla jí i konstrukce branky. V šesté minutě se už favoritky zápasu trefily přesně. Nikola Černá si vyběhla z rohu a svou střelu proměnila. O chvilku později se hráčky Bohemians těšily z druhého gólu, který vstřelila Barbora Burdová. Trvalo však pouhých 20 sekund, než se ke střele dostala Adéla Bočanová, a ta zvýšila náskok Bohemky na 0:3. Domácí hráčky se pak dostaly pod tlak, ale snažily se těžit alespoň z brejkových akcí. Nebezpečnou střelu na branku Bohemians vyslala Theuerová, ale hostující brankářka vyrazila. Sama před Kouřilovou se objevila Satýnková, ale tváří v tvář ostravské brankářce přestřelila. To však napravila o chvilku později Gabriela Žůrková a Bonusia prohrávala už o čtyři góly. To nebylo v první třetině ze strany hostů vše. Dagmar Surá se dostala ke střele a nezaváhala. Následně přesilovou hru půl minuty před zazněním sirény využila Gabriela Žúrková.

Ve stejném tempu pokračovalo družstvo hostů i ve druhé části zápasu. Hattrickem se ve 23. minutě blýskla Gabriela Žůrková a zvýšila tak už na neuvěřitelných 0:7 pro Bohemians. Domácí hráčky ale statečně bojovaly. Sama na branku mohla jít Kiecková, ale Brunclíková jí včas odebrala míček a zažehnala nebezpečí. Hráčky Ostravy musely čelit velkému tlaku. Z protiútoku však zahrozila Némethová a vystřelila jen těsně nad branku. Ve 36. minutě zapomněly domácí hráčky na obranu a volná Andrea Satýnková nedala Kouřilové šanci. Ostrava ale zlepšila své bránění a do konce prostřední části už neinkasovala.

Bohemka se snažila dostat Ostravu znovu pod tlak, ale moc se jim to nedařilo. Domácí hráčky zvýšily svou aktivitu a nebezpečně ohrožovaly branku Brunclíkové. K vidění byly velké šance i na druhé straně, ale Kouřilová držela svůj tým. Pak přišla přesilová hra Ostravy, která se jim však vůbec nevydařila. Vlastní gól si totiž vsítila Tereza Kalnayová. Do úniku se pak dostala ostravská Kadlecová, ale Brunclíková ji vychytala. Desátý gól Bohemians přišel záhy. Eliška Reischlová se prosadila před domácí svatyní a zvyšuje na 10:0. Bonusia si i nadále vytvářela šance a nebezpečně zaútočila Pernická, která jen těsně nepropasovala míček za záda brankářky hostů. V poslední minutě se domácí hráčky dočkaly alespoň jedné branky. Její autorkou se stala Iveta Theuerová a Brunclíkové tak zkazila čisté konto.

Hráčky utkání: Ester Brunclíková (Bohemians), Iveta Theuerová (Ostrava)

Martin Řezník (FBC ČPP Bonusia Ostrava): „Prvních 5 minut jsme hráli velmi dobře a pak jsme přestali hrát. Oživení přišlo příliš pozdě".

Jan Kaňkovský (FbŠ pipni.cz Bohemians): „Bylo to zasloužené vítězství, nicméně v závěrečné třetině jsme vlastní lehkovážností jsme nechali vyniknout i naší brankářku. Velmi mě mrzí, že o zaslouženou nulu přišla v samotném závěru utkání. Jinak děkujeme soupeři za férovou hru"