Ostrava dvakrát ztratila dvougólové vedení a z Prahy odjíždí s porážkou

neděle 13.10.2013 | Zuzana Košťálová

Software začal zápas na Spartě docela slibně. Vedl již v první třetině 2:0 zásluhou Plíhala a Mayera. Sice pak Sparta snížila ve druhé části, ale na 3:1 pro Ostravu pak zvyšoval znovu Plíhal. Pak už se ale Ostrava jen vezla a dostala za sebou v řadě pět gólů a utkání tak skončilo 6:3 vítězně pro Spartu.

6.kolo, 13.10.2013, 16:00
Sparta
6:3(1:2, 4:1, 1:0)
Sparta: Kotouček - Čermák, Smetana - Rodina, Ma.Rebro - Marvánek, Kadoch - P.Němeček, Duchek, Kašpárek - Strachota, Šnajdr, Vrtiška - Vrána, Časar, Svatoš
FBC Ostrava: Turek - Šešulka, Komačka - Lipový, Krzyžanek - Mertha, Švajný - Kašpar, Šimíček, Gál - Skácel, Mayer, Plíhal - Klimscha, Hudec, Rajnec
Branky a nahrávky: 20. Vrána, 34. Strachota (Rebro), 35. Vrtiška (Strachota), 38. Kadoch (Časar), 39. Časar (Kadoch), 49. Vrána (Svatoš) – 10. Plíhal (Mayer), 17. Mayer (Plíhal), 25. Plíhal (Skácel). Rozhodčí: Martin Valenta a Michal Žďárský . Vyloučení: 3:2. Využití: 0:1. Diváci: 283. Střely na branku: 14:24. Průběh utkání: 0:2, 1:2, 1:3, 6:3, .

Začátek zápasu byl opatrný z obou stran. K šancím se však postupně více dostávala Ostrava. Sparta si dokázala vytvořit pár nebezpečných situací z brejkových akcí, ale ostravští obránci byli důslední. V první větší šanci se objevil Krzyžanek, který po standardní situaci nedokázal umístit míček mezi tři tyče sparťanské branky. O chvilku později už se ale hosté mohli radovat. V početní převaze se střelou z první prosadil Jakub Plíhal a poslal Ostravu do vedení. Nadále byli aktivnější ostravští hráči a do samostatného úniku na Kotoučka se dostal Mayer. Jeho pokus na vzdálenější tyč však mířil vedle branky. V 17. minutě zápasu se už Miroslav Mayer nemýlil a Ostrava vedla o dva góly. Sparta ale začala více útočit a gólově se dokázala prosadit v poslední minutě první třetiny. Od půlící čáry se vydal směrem k Turkovi Jakub Vrána a snížil na rozdíl jedné branky.

Ostrava začala úspěšněji i druhou část utkání. Po zmatku u branky Sparťanů se k míčku dostal Skácel, ale netrefil prázdnou branku. Míček se následně dostal k Jakubu Plíhalovi, který poslal Software znovu do dvoubrankového vedení. Za domácí Spartu se pak zkoušel prosadit Strachota. Měl na holi vyloženou šanci, ale Turek podržel svůj tým, když dokázal snížit střelecký úhel a střela mu mířila do hrudi. Domácí pak začali důrazněji napadat rozehrávku Ostravy a vyplatilo se. Rebro získal po napadání míček a nasměroval jej na osamoceného Michala Strachotu, který si ještě udělal na Turka kličku a přesně zakončil.

Domácí tým následně dvakrát podržel Kotouček, který svými zákroky dokázal vychytat dvě obrovské šance hostů. Za to pak sklidil on, i celý jeho tým odměnu v podobě vyrovnávacího gólu z hole Michala Vrtiška. A to nebylo zdaleka poslední slovo Sparty. Vývoj utkání dokázal ve prospěch Prahy otočit střelou tahem Ondřej Kadoch. Ani ne o minutu později to byli Pražané, kteří vedli o dva góly. Lukáš Časar využil přesnou přihrávku od Kadocha a vstřelil pátou branku Sparty v dnešním zápase.

V závěrečné části se hrálo nahoru dolů, více na míčku však byli domácí. Hra se hodně kouskovala kvůli menším přestupkům na obou stranách. Ovšem většího přestupku se dopustil Marvánek a bylo nařízeno trestné střílení pro Ostravu. Trenér Sparty na tento nájezd postavil do branky Beneše. A taktický tah se mu vyplatil. Beneš vystihl Plíhalovu bekhendovou kličku a domácí si tak mohli oddychnout. Ve hře 4 na 4 se pak dokázala Sparta ještě gólově prosadit. Po volném úderu se do tabulky střelců zapsal Jakub Vrána, který propálil vše před sebou. Ostrava se nedokázala vymanit z podtlaku a tak hru diktovali domácí až do konce zápasu. Hostům nepomohla ani hra bez brankáře a tak všechny body zůstaly v Praze.

Nejlepším hráčem utkání byl za tým FBC ČPP Software Ostrava vyhlášen Petr Krzyžanek. Za tým AC Sparta Praha Florbal pak Michal Strachota.

Jaroslav Berka (AC Sparta Praha Florbal): „Zápas rozhodla dobře odehraná druhá třetina, soupeř své šance neproměňoval, my ano. Výborně nám zachytal gólman a dobré utkání sehrály všechny tři pětky".

Jan Holovka (FBC ČPP Software Ostrava): „Pokud nezačneme proměňovat stoprocentní šance, nepřestaneme dělat hloupé základní chyby, možná i někdy vyhrajeme".