6:5(1:1, 4:2, 1:2)
Ml. Boleslav
FBC Ostrava: Laja – Krzyžanek, Lipový, Komačka, Skácel, Svačinka, Šimík, Trulík, Kašovský, Šimíček, Eichner, Kolajta, Kováč, Ožana, Švajný, Peřka, Vítovec, Suszka, Ivan
Ml. Boleslav: Výtisk (od 30. Rytych) – Novák, Rožnovják, Gwuźdź, Kadlec, Pluhař, Křenek, Jelínek, P. Bouška, Ekl, Salát, Votruba, Chroust, J. Bouška, Mátl, Ludvík, Kološ, Curney, Kroupa
Branky a nahrávky: 13. Peřka (Trulík), 23. Šimíček (Kašovský), 23. Trulík (Peřka), 26. Trulík (Krzyžanek), 30. Šimíček (Ožana), 53. Kolajta (Krzyžanek) – 20. Curney (Křenek), 28. Curney (Chroust), 30. Curney (Rožnovják), 44. Salát (Kološ), 60. Tomáš Chroust (Křenek). Rozhodčí: Kamil Sojka, Tomáš Sojka. Vyloučení: 0:0. Využití: 0:0. Diváci: 231. Střely na branku: 19:23.

Lepší vstup do utkání zaznamenali florbalisté ostravského celku, kteří se radovali z jednobrankového vedení jako první. Ve 13. minutě totiž rozvlnil síťku za zády Výtiska Kamil Peřka. Do konce první třetiny mohlo přes dvě stě diváků vidět ještě pár šancí, avšak se ujala pouze jedna. V poslední minutě si vzal slovo Jiří Curney, jenž si vytvořil kolem sebe prostor a pohotově zakončil. Po první třetině tak svítilo na časomíře skóre 1:1 a hráči se rozešli do kabin.

Ve druhé periodě to bylo o něčem jiném. Padlo v ní celkem šest branek. Nejdříve se rozjel brankostroj domácího celku. Ve 23. minutě se trefil Patrik Šimíček a pár vteřin po něm hned Petr Trulík, který zužitkoval přihrávku Peřky. Mladoboleslavští dokázali reagovat ve 28. minutě, kdy druhou trefu přidal Jiří Curney. Dvě minuty stačily Ostravanům k tomu, aby vstřelili pátou branku utkání. Postaral se o ní Patrik Šimíček, jenž touto trefou vyhnal Výtiska z branky a místo něj se postavil David Rytych.

Zhruba za dvacet vteřin zkompletoval hattrick Jiří Curney. Ten tak držel naděje svého týmu na vyrovnání. V závěrečných minutách vzniklo pár slibných šancí, jenže ani jedna z nich neskončila za brankovou čárou.

Třetí dějství patřilo Boleslavi. Nejdříve snížil na rozdíl jediné branky Radek Gwuźdź. Závěrečnou desetiminutovku však rozjel lépe tým z Ostravy. Na konci úspěšné akce stál totiž Jan Kolajta, jehož střela měla oči. Malou naději dal Boleslavi Tomáš Chroust těsně před závěrečnou sirénou, jenže Ostravané si výsledek utkání pohlídali.

Petr Koutný: "Děkuji svému družstvu, publiku a těším se na další zápas."

Jan Zahálka: "I přes drtivý nápor ve třetí třetině se nám nepodařilo dohnat ztrátu z první poloviny druhé třetiny. Nepovedlo se nám navázat na dobrý výkon ze včerejšího zápasu a z bouřlivého prostředí ostravské haly si odvážíme první prohru proti nadšeně hrajícímu domácímu týmu."