Ostrava jednoznačně vyhrála s předposledním Kladnem

neděle 10.11.2013 | Zuzana Košťálová

Hráči FBC ČPP Software Ostrava se k desátému kolu AutoCont extraligy vydali do Kladna. Zde se utkali s předposledním týmem tabulky, čemuž odpovídal jak průběh utkání, tak i konečný výsledek. Po dvou gólech a jedné asistenci si připsali Marek Švajný a Petr Skácel.

10.kolo, 10.11.2013, 18:00
Kladno
4:7(2:3, 0:3, 2:1)
Kladno: Výtisk - Fořt, Holčák - Slivka, Houdek - Ondrejička, Prošek - Hanzlík, Přívara, Louvar - Kindl, Pacan, Eichler - Wild, Syrovátko, Lacko
FBC Ostrava: Krupa - Komačka, Krzyžanek - Šešulka, Lipový - Klimscha, Rajnec - Skácel, Plíhal, Hanic - Mertha, Šimíček, Švajný - Kašovský, Šelmeci, Hudec
Branky a nahrávky: 14. Kindl, 15. Louvar (Hanzlík), 54. Jan Louvar (Holčák), 55. Syrovátko (Hanzlík) - 6. Skácel (Plíhal), 12. Švajný (Šimíček), 20. Lipový (Švajný), 31. Komačka (Skácel), 34. Skácel, 38. Hanic (Plíhal), 45. Švajný. Rozhodčí: Miroslav Kulhánek a Petr Michálek. Vyloučení: 3:3. Využití: 0:0. Diváci: 143. Střely na branku: 22:30. Průběh utkání: 0:2, 2:2, 2:7, 4:7.

Od úvodního buly byli aktivnější domácí hráči, jenomže skóre otevírala Ostrava. Plíhal našel volného Petra Skácela a ten vsítil první gól zápasu. A o pár minut později přišla z hole Marka Švajného další ostravská branka. Švajný po kombinaci zakončoval do prázdné branky. Kladno se ale nevzdalo a o chvíli později snižoval na 1:2 Tomáš Kindl. O minutu později mohl vyrovnávat Přívara, ale podařilo se to až bekhendovou střelou Janu Louvarovi. V samotném závěru třetiny se ještě dokázal Sofware znovu dostat do vedení zásluhou Marka Lipového, a tak se na přestávku do šaten šlo za stavu 2:3 pro Ostravu.

Na další branku se čekalo půlku druhé třetiny, ačkoliv se do šancí dostávaly oba týmy. Václav Komačka se v čase 30:25 dostal k míčku na velkém brankovišti a z otočky překonal Výtiska. Poté přišly další dva poměrně rychlé góly ze strany ostravského klubu. Nejdříve se přesnou střelou k tyči prosadil Petr Skácel a o pár minut po něm se bekhendovou střelou trefil Dominik Hanic.

Kladno se v závěrečné třetině ještě snažilo o vstřelení branky. Ostrava jen vyčkávala na tah soupeře. A to se jí vyplatilo. Po samostatné akcí se prosadil Marek Švajný a Software tak vedl 7:2. Zápas se ale trochu vyostřoval a k vidění byla i menší strkanice u hostující branky. Kladno sice nevyužilo následnou početní převahu, ale těsně po ní se trefil znovu Jan Louvar a snížil tak náskok Ostravy. O minutu a půl později vykřesal malou naději na straně domácích Jakub Syrovátko, jenž snížil na rozdíl tří branek střelou ze střední vzdálenosti. Ostrava pak dobře ubránila zbytek zápasu a skóre tak zůstalo 4:7 pro hosty z Ostravy.

Hráči utkání: Petr Skácel (Ostrava), Miroslav Hanzlík (Kladno).

Petr Ďarmek (FBC Kladno): "Dnes byla vyrovnaná pouze první třetina, od druhé byl soupeř jasně lepší."

Jan Holovka (FBC ČPP Software Ostrava): "Bylo to tu dnes bojovné utkání. Od druhé třetiny jsme hráli svou hru a prosadili jsme se i gólově. Byla velká škoda nervozity v závěru zápasu."