Ostrava nestačila na Otrokovice a v Poháru končí

pátek 27.12.2013 | Petr Blakala

Ostravský tým čekal další zápas Poháru. Tentokráte se muži vydali změřit síly s Otrokovicemi, se kterými svedli boj na zlínské hale Euronics. První branku vstřelilo ostravské FBC, jenže brankostroj Otrokovic se nezastavil. Panteři tak porazili Software v poměru 9:3 a Ostravané v Poháru končí.

7.kolo, 27.12.2013, 19:00
Otrokovice
9:3(1:1, 4:1, 4:1)
Otrokovice: Michajlovič – Blizňák, Uhrinovský,Valčík, Večeřa, Ťopek, Zelina, Hradil, Nagy Martin, Graclík, Zbořil, Nagy Michal, Matejčík, Spáčil, Krkoška Martin, Ivan, Petřík, Hrdina
FBC Ostrava: Krupa (Šrámek)– Plíhal, Švajný, Hudec, Skácel, Šelmeci, Vítovec, Trulík, Komačka, Šimíček, Krzyžanek, Žák, Mertha, Lipový, Klimscha, Kašpar, Kašovský
Branky a nahrávky: 16. Zbořil (Valčík), 24. Blizňák (Ťopek), 28. Matejčík (Ťopek), 30. Matejčík (Uhrinovský), 32. Matejčík (Petřík), 42. Petřík (Matejčík), 50. Valčík (Matejčík), 58. Petřík, 60. Matejčík (Uhrinovský) – 5. Šelmeci (Krzyžanek), 37. Kašovský (Komačka), 42. Kašovský (Švajný). Rozhodčí: Kamil Sojka, Tomáš Sojka. Vyloučení: 2:1. Využití: 1:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 743. Střely na branku: 29:34. Průběh utkání: 0:1, 5:1, 5:3, 9:3.

Lepší vstup do utkání zaznamenali florbalisté Ostravy, kteří byli v úvodní dvacetiminutovce více výraznější. Do první akce se však dostaly Otrokovice, za které se mohl prosadit Petřík, jenže se svým střeleckým pokusem neuspěl. Ostravané se však ke konci páté minuty dostali do akce, kterou načal Krzyžanek. Ten zavezl míček do rohu hřiště, odkud dal přesnou přihrávku na Radima Šelmeciho, který neměl problém umístit míček za záda Michajloviče. Otrokovičtí však dokázali odpovědět na tento inkasovaný gól, když svou akci zakončil za záda Krupy Adam Zbořil. Po úvodní trefě Otrokovic byli na hrací plochu vhozeni plyšáci, kteří dále směřovali do dětských náručí. Do šaten se odcházelo za nerozhodného stavu.

Druhá část utkání se nesla ve znamení hráčů Panthers. Ti za devět minut druhé periody dokázali otočit skóre zápasu. Nejprve se prosadil Lukáš Blizňák, který poslal svůj tým do vedení a poté se k němu přidal Marek Matějčík, který zkompletoval za pár minut hattrick. Ve 32. minutě se mohl radovat opět otrokovický Blizňák, jenže jeho branka nebyla uznána. Míček se sice odrazil od horní tyčky těsně za brankovou čáru, jenže sudí v rychlosti rozpažil ruce a navýšení skóre se diváci nedočkali. Mírné snížení Ostravy přišlo ve 37. minutě, kdy se v přesilové hře prosadil dorážkou Dan Kašovský.

Ve třetím dějství se diváci ve zlínské hale dočkali poměrně brzy, když si slovo vzal opět Dan Kašovský. Ten využil přihrávku Švajného a zavěsil za ležícího Michajloviče. Hráči Otrokovic však nalezli rychlou odpověď, když se po pár vteřinách prezentoval střelou mezi nohy Krupy Lukáš Petřík. Zbytek utkání patřilo pouze otrokovickým florbalistům, za které se v 50. minutě prosadil Jan Valčík. Poté to Ostrava zkoušela v šesti hráčích, jenže přišel další zásah Panthers. Skóre navyšoval Lukáš Petřík a čtyři vteřiny se prosadil svou čtvrtou trefou v utkání Marek Matejčík.

Nejlepší hráči utkání: Dan Kašovský (Ostrava) - Marek Matejčík (Otrokovice)

Daniel Folta (Panthers Otrokovice): „Dnes jsme byli o něco málo lepší než soupeř a hlavně jsme využili nabídnuté šance. V bráně nás navíc podpořil opět vynikající radovan, který nás podržel v rozhodujících momentech zápasu."

Martin Trojan (FBC ČPP Software Ostrava): „V dnešním utkání jsme drželi s domácími krok pouze v první části, poté nás domácí přehráli praktikcky ve všech herních činnostech, když k tomu připočteme naši nemohoucnost v koncovce, výsledek nemohl dopadnout jinak. Přejeme domácím hodně štěstí ve finále a všem fanošouškům florbalu hodně štěstí v novém roce.60:00Nejlepšími hráči utkání byli zvoleni, z celku hostů hráč číslo 89 Kašovský Dan a z celku domácích hráč číslo 68 Matejčík Marek.60:00Komentář trenéra domácích Daniela Folty: Dnes jsme byli o něco málo lepší než soupeř a hlavně jsme využili nabídnuté šance. V bráně nás navíc podpořil opět vynikající radovan, který nás podržel v rozhodujících momentech zápasu."