Ostrava otočila sérii a chybí ji jediný zápas k udržení

neděle 20.4.2014 | Petr Blakala

Ostravané dokázali vyhrát i druhé utkání v Brně, kdy porazili místní Hattrick 9:6 a otočila tak vývoj série ve svůj prospěch. Jsou tak jediné utkání od udržení v nejvyšší florbalové soutěži.

B3, 20.4.2014, 17:00
Hattrick Brno
6:9(5:2, 0:2, 1:5)
Hattrick Brno: Kotula (Chrást) - Hauser, Vojtíšek, Houšť, Flek, Houbal, Macálka, Hlaváček, Ondráček, Felkl, Marek, Habr, Eichner, Fliega, Kubala, Hrabal, Kolajta
FBC Ostrava: Robenek (Mazánek) - Plíhal, Švajný, Foltinek, Skácel, Šešulka, Vítovec, Trulík, Komačka, Šimíček, Krzyžanek, Ožana, Mertha, Lipový, Svačinka, Klimscha, Kašpar
Branky a nahrávky: 2. Habr (Eichner), 4. Hrabal (Ondráček), 10. Hrabal (Houbal), 15. Hrabal (Hauser), 17. Felkl (Houbal), 53. Hauser (Felkl) - 14. Skácel, 15. Skácel (Kašpar), 32. Lipový (Šešulka), 37. Lipový (Skácel), 41. Vítovec (Trulík), 43. Trulík (Komačka), 46. Skácel (Kašpar), 48. Skácel, 59. Vítovec. Rozhodčí: Oskar Novák, Přemysl Škaloud. Vyloučení: 2:2. Využití: 2:1. Diváci: 122. Střely na branku: 21:30. Průběh utkání: 3:0, 3:1, 4:1, 4:2, 5:2, 5:8, 6:8, 6:9.

Třetí utkání baráže o AutoCont extraligu mužů lépe rozehrálo Brno. Hned ve 2. minutě se totiž dostal ke střele Zdeněk Habr, jehož střela překonala brankáře Ostravy. O dvě minuty později navyšoval brněnský Filip Hrabal. To nebylo ze strany domácího týmu vše, jelikož na začátku 10. minuty udeřil opět Filip Hrabal. Ostravané dokázali dvakrát snížit zásluhou Petra Skácela a dva góly za brněnský tým přidal Filip Hrabal, pro kterého to byl již třetí zásah a Radek Felkl

Druhá perioda však patřila hostujícímu týmu z Ostravy. Ve 32. minutě vstřelil třetí branku ostravského FBC Marek Lipový, který si připsal druhý zásah o pár minut později.

V posledních dvaceti minutách přišla jízda Ostravy. To se postupně trefil Ondřej Vítovec, kterého doplnil o dvě minuty později Petr Trulík. Další dva góly si připsal do kanadského bodování zkušený Petr Skácel. Za Hattrick dokázal snížit na rozdíl dvou branek pouze David Hauser, na jehož branku odpověděl mladý talent Ondřej Vítovec.

Nejlepší hráči utkání: Petr Skácel (Ostrava) - Pavel Kotula (Brno).

David Nerud (FBŠ Hattrick Brno): „Obraz zápasu byl totožný jako v předchozích dvou duelech, jen je smutné, že jak včera tak dneska rozhodl o osudu zápasu někdo jiný než hráči."

Tomáš Svačinka (FBC ČPP Software Ostrava): „Nepochopitelný začátek utkání z naší strany, ani ne tak podcenění ale nekoncentrovanost. Zápas rozhodla fyzická kondice, kdy domácí hráči v půlce druhé třetiny odpadli a my jsme začali dávat góly."