pondělí 17.11.2014 | Petr Blakala

10.kolo, 17.11.2014, 18:00
Chodov
7:4(3:1, 2:1, 2:2)
Chodov: Barák (43. Zich) – Jelínek, Pražan, Flousek, Sýkora, Schubert, Jastřembský, Kotlas, Bouša, Vávra, Běhavý, Klápa, Pražák, Ondrušek, Mikeš, Havránek, Strachota
FBC Ostrava: Laja – Krzyžanek, Lipový, Komačka, EIchner, Svačinka, Šimík, Trulík, Kašovský, Šimíček, Hrabal, Kolajta, Kováč, Ožana, Švajný, Peřka, Vítovec, Ivan
Branky a nahrávky: 2. Bouša (Kotlas), 8. Havránek (Mikeš), 9. Bouša (Vávra), 26. Mikeš (Pražan), 30. Bouša (Pražák), 49. Ondrušek (Pražák), 58. Bouša (Pražák) – 10. Krzyžanek (Kováč), 27. Švajný (Hrabal), 49. Kašovský (Švajný), 56. Kašovský (Švajný). Rozhodčí: Michal Žďárský, Martin Valenta. Vyloučení: 2:0. Využití: 0:1. Diváci: 136. Střely na branku: 24:31.

Lepší vstup do zápasu zaznamenali hráči Chodova, kteří již ve druhé minutě první třetiny otevřeli brankový účet. Z kombinace na polovině Ostravy vytěžil maximum David Bouša. Druhý zásah domácího mužstva přidal v polovině osmé minuty Adam Havránek, kterého o půl minuty později doplnil střelec první chodovské branky - Adam Bouša. Ostravané však dokázali reagovat na tento průběh utkání, když v 10. minutě rozvlnil síťku za zády Baráka Petr Krzyžanek.

Ve druhé periodě padly už jen tři branky. Nejprve navyšoval tvrdou střelou Ondřej Mikeš a o minutu později snížil za Ostravu v rychlém protiútoku Marek Švajný, jenže ve třicáté minutě utkání strhl tříbrankové vedení na stranu Chodova David Bouša, čímž zkompletoval hattrick. Více zajímavějších momentů v těchto dvaceti minutách nebylo, a tak na časomíře svítilo po čtyřiceti minutách skóre 5:2.

Třetí dějství bylo ze všech nejvyrovnanější. Oba celky vstřelily po dvou brankách. Na straně florbalistů z Jižního Města to byl Tom Ondrušek a poté na konci utkání skóroval do prázdné klece FBC David Bouša, čímž zaznamenal čtvrtou branku v tomto utkání. Za ostravský tým rozvlnil síťku dvakrát Dan Kašovský a v obou případech mu asistoval Marek Švajný.

Nejlepší hráči utkání: David Bouša (Chodov) - Marek Švajný (Ostrava)

Petr Koutný: "Nepoznával jsem svoje kluky, tak kdyby hráli proti jakémukoli družstvu, tak nemají vůbec šanci. Děkuji soupeři."

David Podhráský: "Kdyby se nehrálo o body, tak bych tenhle zápas pojmenoval jako zbytečný. Jsem rád za tři body a doufám, že všichni hráči budou zdraví."