Ostrava podlehla Střešovicím, které mají k dispozici mečbol

sobota 14.3.2015 | Petr Blakala

Ostravské FBC prohrálo třetí utkání v řadě a nachází se v nepříjemné situaci. Když v zítřejším utkání Tatran vyhraje, sezona pro Ostravu končí.

CF3, 14.3.2015, 18:00
4:8(1:2, 1:3, 2:3)
Střešovice
FBC Ostrava: Laja – Komačka, Svačinka, Lípový, Vítovec, Eichner, Ivan – Šimíček, Švajný, Kašovký, Peřka, Křiva, Trulík, Kolajta, Šimík, Hrabal, Kováč
Střešovice: Kafka – Deutsch, Beneš, Jan Kolísko, Heřmanský, Řehoř, Fořt – Jiří Kolísko, Fridrich, Vávra, Natov, Richter, Mayer, Gruber, Ullmann, Nushart, Riebauer, Běhal
Branky a nahrávky: 14. Eichner (Šimík), 28. Svačinka (Peřka), 43. Komačka (Svačinka), 54. Trulík (Vítovec) – 6. Mayer (Natov), 10. Vávra (Fridrich), 31. Fořt (Gruber), 32. Jan Kolísko (Vávra), 36. Vávra (Jiří Kolísko), 43. Vávra (Jiří Kolísko), 44. Natov (TS), 59. Vávra (Beneš). Rozhodčí: Kamil Sojka, Tomáš Sojka. Vyloučení: 2:2. Využití: 1:1. Diváci: 171. Střely na branku: 18:19.

Utkání začalo ve velmi svižném tempu. Už po jedné odehrané minutě se museli domácí florbalisté ubránit oslabení, což se jim také povedlo. Do vedení šel Tatran v 6. minutě první periody, kdy se prosadil dorážkou Miroslav Mayer. Druhé vyloučení Ostravských již bylo nemilosrdně potrestáno, když početní výhodu zužitkoval Marek Vávra. Pár minut na to vstřelil kontaktní gól Dominik Eichner, čímž přiblížil svůj tým vyrovnání.

Vyrovnávacího gólu se také diváci dočkali. Ve 28. minutě totiž prostřelil Tomáše Kafku jeho jmenovec Tomáš Svačinka, jenž mířil pod ruku tohoto zkušeného gólmana. Do konce druhé části hry se však prosazovali pouze hosté z Prahy. Nejdříve poslal Tatran do vedení Radim Fořt, o dvacet vteřin později navyšoval na 4:2 Jiří Kolísko. Pátou branku Střešovic završil Marek Vávra, který byl osamocený u tyčky ostravské svatyně.

Třetí dějství bylo vyrovnané, o jeden gól navíc však vstřelili florbalisté z hlavního města, kteří si dokráčeli pro třetí vítězství v čadě. Nejdříve však přišlo snížení v podání Václava Komačky, jenže na tuto nepříznivou situaci reagovali hráči Tatranu dvěma brankami, kdy skóroval Marek Vávra a Jan Natov - druhý zmiňovaný z trestného střílení. O poslední branku FBC se postaral Petr Trulík a při hře bez brankáře se trefil do odkryté klece Ostravy Marek Vávra.