Ostrava podlehla v dramatickém utkání Pardubicím

sobota 18.10.2014 | Petr Blakala

V dalším extraligovém kole vyzvali florbalisté ostravského FBC soupeře z Pardubic. Velmi vyrovnané utkání skončilo lépe pro hosty.

5.kolo, 18.10.2014, 19:00
5:6(1:2, 2:1, 2:3)
Pardubice
FBC Ostrava: Laja – Klimscha, Skácel, Svačinka, Trulík, Kašovský, Šimíček, Krzyžanek, Lipový, Eichner, Kolajta, Kováč, Ožana, Švajný, Vítovec, Suszka, Ivan, Komačka
Pardubice: Tvrdý – Oubrecht, Šťastný, Brychta, Ďopan, Zozulák, Hauschke, Junek, Teichman, Lisa, Bahník, Dlesk, Škeřík, Burian, Krajcigr, Chmelař, Němeček, Krigovský
Branky a nahrávky: 17. Švajný (Komačka), 30. Šimíček (Komačka), 32. Lipový, 48. Vítovec (Skácel), 53. Vítovec (Skácel) – 4. Zozulák (Burian), 11. Krajcigr (Škeřík), 24. Teichman (Burian), 42. Krajcigr, 52. Bahník (Krigovský), 56. Zozulák (Ďopan) . Rozhodčí: Pavel Hála, Martin Kotala. Vyloučení: 1:2. Využití: 0:0. Diváci: 159. Střely na branku: 21:16.

Do utkání lépe nastoupili florbalisté hostujícího celku z Pardubic. Už ve 4. minutě mohli zvedat ruce nad hlavu po trefě Martina Zozuláka. Na začátku jedenácté minuty rozvlnil síťku ostravské branky Radek Krajcigr. Do šance se poté dostal Kašovský - ten čekal na přihrávku zpoza klece od Švajného, ta však nebyla přesná. V 17. minutě přišlo snížení z hole Marka Švajného, jenž využil přihrávku spoluhráče Komačky. Do šaten tak po dvaceti minutách odcházeli spokojenější hosté.

Ve 24. minutě navyšoval svou brankou Ivo Teichman, avšak Ostravané našli odpověď krátce před koncem třicáté minuty, kdy se dostal do střelecké pozice Patrik Šimíček a o dvě minuty později přidal vyrovnávací trefu Marek Lipový. Do konce druhé periody viděli diváci ještě dvě vyloučení, ale z těchto početních výhod další góly nepadaly.

Z počátku třetího dějství si Pardubičtí vzali své vedení zpět, když se střelecky vyjádřil Radek Krajcigr. Ve 48. minutě ostravské FBC vyrovnalo díky Ondřeji Vítovci. Po čtyřech minutách se může radovat pardubický tým, když se v předbrankovém prostoru nejlépe zorientoval Filip Bahník. Domácím florbalistům stačil krátký čas na to, aby dorovnali tento nepříznivý stav. Na samém konci akce stál znovu Ondřej Vítovec - ten jako v předchozím případě využil přihrávky Skácela.

Vítěznou branku vstřelily Pardubice necelých pět minut před závěrečnou sirénou, kdy si vzal slovo Martin Zozulák. Ten dokázal překonat Laju a zajistil svému týmy tříbodový zisk.

Nejlepší hráči utkání: Zdeněk Tvrdý (Pardubice) - Ondřej Vítovec (Ostrava)