Ostrava přišla o dvougólové vedení a z Prahy se vrací s prázdnou

sobota 9.11.2013 | Zuzana Košťálová

K desátému kolu ženské extraligy se ostravské hráčky vydaly na zápas do Prahy proti týmu ELITE PRAHA. Po vyvedeném začátku, kdy se Bonusia dostala do dvougólového vedení, však už tak úspěšný průběh zbytku utkání nebyl. Ostrava nakonec v Praze podlehla 5:3 a vrací se s prázdnou.

10.kolo, 9.11.2013, 20:00
Elite Praha
5:3(1:2, 2:0, 2:1)
Elite Praha: Gécová – Chvátalová, Šindelářová, Vranová, Zikmundová, Kinkalová, Nosková, Kalecká, Havlíková, Baráková, Marešová, Nováková, Stará, Jelínková, Veselá, Müllerová, Zittová
Ostrava: Kouřilová – Kahánková, Kiecková, Režnarová, Ursiniová, Matějová, Viciánová, Bořucká, Sielecká, Škopková, Nováčková, Kovalská, Kalnayová, Sluková, Nguyenová, Pernická, Szczurová, Némethová, Theuerová
Branky a nahrávky: 17. Chvátalová (Havlíková), 24. Müllrová (Chvátalová), 29. Zittová (Vranová), 41. Jelínková (Chvátalová), 55. Müllerová (Chvátalová) – 1. Sluková (Nguyenová), 15. Škopková (Némethová), 50. Kovalská. Rozhodčí: Jan Drška, Jiří Meisner. Vyloučení: 1:2. Využití: 0:1. Diváci: 33. Střely na branku: 24:20. Průběh utkání: 0:2, 4:2, 4:3, 5:3.

Do zápasu lépe vstoupily hostující hráčky z Ostravy, které se už 39 sekund po úvodním buly mohly radovat. Po standardní situaci se z otočky prosadila Zdeňka Sluková a Bonusia se tak brzy ujala vedení. ELITE se snažilo o vyrovnání, ale jejich pokusy nebyly vůbec přesné. Chvátalová vyslala už přesnější střelu, s níž si ale ostravská brankářka Kouřilová poradila. Praha však touhou po gólu zapomínala na zadní vrátka a Ostrava se tak dostávala do nebezpečných protiútoků. Vyloženou šanci poté zahodila Veselá, která měla před sebou úplně prázdnou klec, ale přestřelila. Ostravské hráčky ustály tlak ELITE a do útoku se dostala Némethová a Nikol Škopková. Škopková pak přijala od své spoluhráčky u mantinelu přesnou a rychlou přihrávku a z první prostřelila přesouvající se Gécovou. Hráčky ELITE se přece jenom do konce třetiny dočkaly alespoň snižující branky. O tu se postarala Tereza Chvátalová, která nahození Havlíkové prodloužila až za záda Kouřilové.

Domácí hráčky si od začátku prostřední části vytvářely mnoho nebezpečných šancí a dostávaly Bonusii pod tlak. Blízko vyrovnání byla Zittová, ale pomalu se kutálející míček u ostravské branky nenašel cestu za brankovou čáru. Na druhé straně se ve středu hřiště do dobré střelecké pozice dostala Kiecková, ale přestřelila branku. Ve 24. minutě zápasu se z protiútoku přesnou střelou prosadila Leona Müllerová a srovnala tak stav utkání na 2:2. To vlilo domácím hráčkám novou krev do žil a o pět minut později poslala svůj tým do těsného vedení Veronika Zittová. O chvilku později stálo velké štěstí na straně Ostravy, kde zazvonila tyč. Další ostravskou šanci pak měla znovu Kiecková, ale Gécová její pokus vychytala nohou. Podobná situace se opakovala o pár chvil později, ale ostravská hráčka přestřelila branku. Do konce třetiny se Ostrava vyrovnávací branky nedočkala.

Naopak po zahájení třetího dění odskočilo ELITE na dvougólové vedení zásluhou Barbary Jelínkové, která tvrdou střelou prostřelila Kouřilovou. Jelínková se o chvíli později dostala do další dobré příležitosti, ale z úhlu přestřelila odkrytou branku. Z následného přečíslení Ostravy zakončovala Kiecková, ale tentokrát ji Gécová vychytala. V další šanci se objevila Škopková, ale domácí brankářka se dokázala včas přesunout a její střelu vychytat. ELITE mělo také několik šancí, ale pokusy mířily vedle konstrukce branky. V čase 49:43 se Ostrava dočkala třetí branky. Početní výhodu využila svižnou střelou Silvie Kovalská a snížila tak na rozdíl jediné branky. Diváci v hale mohli vidět několik vyložených šancí na obou stranách, ale k jejich úspěšnému zakončení chybělo vždy trochu štěstí. Štěstěna se ale o chvíli později přiklonila na stranu pražského ELITE a z brejkové akce se prosadila Leona Müllerová. Gécová se následně ohlížela za sebe, když střela Ostravy orazítkovala její tyč. Hostujícím hráčkám nepomohla ani občasná hra bez brankářky a z Prahy si odvážejí porážku 5:3.

Nejlepší hráčky utkání: Nikol Škopková (FBC ČPP BONUSIA Ostrava), Tereza Chvátalová (ELITE PRAHA).

Stamislav Richter (Elite Praha): Tým Ostravy předvedl velice dobrý a bojovný výkon. V první třetině nás přehrávali, což se ukázalo i na skóre první třetiny. Proto jsme museli od druhé třetiny stáhnout hru na dvě lajny. Od té chvíle si myslím, že jsem byli lepším týmem a došli si pro vítězství. Děkujeme soupeři za předvedenou hru.

Jakub Robenek (FBC ČPP BONUSIA Ostrava): „Vlastními chybami jsme se zapříčinili o většinu gólů domácích. Je třeba se z toho poučit a příští týden konečně bodovat."