Ostrava přišla o třígólové vedení a z Brna si odváží jen bod

čtvrtek 3.10.2013 | Zuzana Košťálová

Ve čtvrtek se v televizním utkání utkala Ostrava proti Bulldogs Brno. Software sice hned na začátku inkasoval, ale za chvíli dokázal otočit skóre a dokonce vést o tři góly. Jenomže Brno se nevzdalo a zaslouženě vyrovnalo a následně na nájezdy vyhrálo. Ostravě tak zůstal jeden bod.

5.kolo, 3.10.2013, 16:20
Brno
5:4sn(1:2, 1:2, 2:0 - 0:0)
Brno: Kejík (Jurčík) – Kadlec, Kostka, Kočí, Fuchs, Coufal, Juhaňák, Jeskl, Koutný, Komenda, Mendrek, Jakůbek, Bauer, Sládeček, Grich
FBC Ostrava: Krupa (Turek) – Mayer, Gál, Kašpar, Klimscha, Lipový, Mertha, Krzyžanek, Šimíček, Komačka, Trulík, Bajgar, Šešulka, Rajnec, Skácel, Plíhal, Hudec, Švajný
Branky a nahrávky: 2. Fuchs (Kadlec), 38. Kadlec (Jakůbek), 51. Koutný, 57. Juhaňák (Jakůbek), rozh. náj. Jakůbek – 4. Plíhal (Skácel), 7. Skácel (Lipový), 31. Mayer (Lipový), 31. Trulík (Kašpar). Rozhodčí: Petr Černý – Jiří Janoušek. Vyloučení: 0:0. Diváci: 327. Střely na branku: 23:22. Průběh utkání: 1:0, 1:4, 5:4.

Úvod zápasu vyšel lépe domácímu Brnu, které se trefilo už ve druhé minutě zápasu. Ve středu hřiště se uvolnil Marek Fuchs a s překonáním Krupy neměl problém. Jenomže Ostrava se nezalekla a už v čase 3:19 vyrovnával stav zápasu Jakub Plíhal, který dorážel vyraženou střelu Skácela. Ale Petr Skácel si neproměněnou střelu vynahradil o něco později. Nahození Lipovského Skácel ihned zpracoval a nemýlil se. Poté se však hra uklidnila a oživení přišlo až v závěru třetiny, kdy se domácí pokoušeli o vyrovnání, ale neúspěšně.

Po přestávce však ve svém pokračovala Ostrava. Ve 25. minutě trefil Mayer tyč branky Kejíka. Poté zaváhal Mendrek, když neproměnil téměř stoprocentní šanci a nechal vyniknout hostujícího Krupu. Tahle neproměněná šance určitě Brno o pár chvil mrzela, protože Ostrava během třinácti sekund vsítila dva góly. Nejdříve se trefil Miroslav Mayer, který využil volného prostoru. Poté se do koncovky po nahrávce Kašpara dostal Petr Trulík a Ostrava vedla rázem o tři góly. Brno však dokázalo ještě do konce druhého dění snížit ostravský náskok. Od pravého mantinelu vyslal střelu po zemi Petr Kadlec a domácí se mohli radovat. Půl minuty před zazněním sirény ještě Bauer orazítkoval bránu Ostravy!

První polovinu třetí třetiny byla Ostrava více na míčku, ale k žádné velké šanci se nedostala. Naopak v 51. minutě potrestal chybu soupeře Jiří Koutný, jenž využil špatné rozehrávky Ostravy a propálil Krupu. Hosté po inkasovaném gólu začali hrát opatrněji a Brno mělo velké problémy se dostat přes pevnou obranu Softwaru. V 57. minutě se prokletí podařilo zlomit Jiřímu Juhaňákovi, který tečoval střelu Lipového a Brno tak vyrovnalo stav utkání. Do konce třetího dění se už nic nestalo a tak následovalo pětiminutové prodloužení, ve kterém však diváci v hale také branku neviděli.

Na samostatné nájezdy pak bylo úspěšnější Brno, které dva nájezdy proměnilo. Ostrava neproměnila ani jeden. Rozhodující nájezd vsítil Aleš Jakůbek a v Brně tak zůstaly dva body.

Hráčem utkání za tým FBC ČPP Software Ostrava se stal Miroslav Mayer. Za itelligence Bulldogs Brno pak Jiří Juhaňák.