Ostrava prohrála sérii play-down a bude hrát baráž

neděle 16.3.2014 | Petr Blakala

Muži Ostravy nezvládli rozhodující utkání v Liberci. Po první periodě sice vyhrávali 3:1, jenže domácí dokázali vyrovnat a následovalo prodloužení. V těchto deseti minutách se nerozhodlo a pokračovalo se v nájezdech, ve kterých byl úspěšnější domácí tým, který si zahraje nejvyšší soutěž i příští sezonu. Ostravu čekají utkání v baráži. Konečný stav série: 1:3.

PD4, 16.3.2014, 17:00
Liberec
7:6sn(1:3, 2:1, 3:2 - 0:0)
Liberec: Vaníček – Klucho, Uglanov, Valeš, Blažek, Erler, Hůza, Marek, Veselý, B. Ferdan, Štěpánek, P. Ferdan, Böhm, Strobach, Krupička, Král, Němeček, Vážný, Nesměrák
FBC Ostrava: Robenek – Plíhal, Švajný, Skácel, Šešulka, Komačka, Šimíček, Krzyžanek, Žák, Mertha, Lipový, Svačinka, Klimscha, Kašpar, Foltinek, Kašovský, Vítovec
Branky a nahrávky: 5. Hůza (Böhm), 28. Nesměrák (Král), 35. P. Ferdan (Valeš), 44. P. Ferdan (Klucho), 54. Klucho (Štěpánek), 55. Valeš (Klucho), 70. rozh. náj. Štěpánek – 5. Komačka, 10. Vítovec (Svačinka), 11. Svačinka (Skácel), 39. Šešulka (Komačka), 47. Komačka (Skácel), 57. Mertha. Rozhodčí: Miroslav Kulhánek, Radek Štengl. Vyloučení: 1:2. Využití: 1:0. Diváci: 180. Střely na branku: 27:26. Průběh utkání: 1:0, 1:3, 3:3, 3:4, 4:4, 4:5, 5:5, 6:5, 6:6, 7:6.

Lepší vstup do utkání zaznamenali hráči Liberce, kteří se hned v 5. minutě dokázali prosadit - jako první se na listinu střelců zapsal Pavel Hůza. Na konci té samé minuty však bylo vyrovnáno, jelikož se dostal do gólové pozice Václav Komačka. Ostravané se ujali vedení v 10. minutě, kdy prostřelil Vaníčka Marek Lipový a za šedesát vteřin rozvlnil síťku liberecké klece Tomáš Svačinka, jehož střela znamenala dvoubrankový náskok.

Liberečtí ale dokázali ve druhé periodě vyrovnat. Druhou branku domácího týmu vstřelil Lukáš Nesměrák, kterého doplnil na konci 35. minuty Prokop Ferdan. Hosté z Ostravy však nic nenechali náhodě. Šestašedesát vteřin před zazněním druhé sirény si vzal slovo Daniel Šešulka, který zajistil ostravské vedení. Na ukazateli skóre svítilo po dvou třetinách skóre 3:4 ve prospěch FBC.

Byli to opět domácí florbalisté, kteří dokázali z počátku třetího dějství vyrovnat. Podruhé se na listinu střelců zapsal Prokop Ferdan. Ve 47. minutě úřadoval svým druhým gólem Václav Komačka, který dorazil míček za brankovou čáru. Libereckým se podařilo otočit skóre v 54. minutě, kdy se prosadil Matěj Klucho a o necelou minutu později zasáhl Radek Valeš. Za FBC vyrovnával tři a půl minuty před koncem utkání Gabriel Mertha a na řadu přišlo prodloužení.

V nastavených deseti minutách se nic vážného nestalo, a tak se muselo rozhodovat až v nájezdech. V těch zvítězil tým Liberce, který si udržel účast v nejvyšší soutěži i pro příští rok. Ostravané budou hrát baráž.

Nejlepší hráči utkání: Václav Komačka (Ostrava) - Lukáš Nesměrák (Liberec).

Tomáš Fialy (FBC Liberecú: „Nejvyrovnanější zápas z celé série, vyhráli jsme na nájezdy, kterým jsme moc nevěřili"

Petr Koutný (FBC ČPP Software Ostrava): "Blahopřeju Liberci k setrvání v lize. Děkujeme dívákům."