6:9(2:5, 2:2, 2:2)
Vítkovice
FBC Ostrava: Robenek - Řezáč, Klimscha, Svačinka, Šimík, Trulík, Kašovský, Šimíček, Lipový, Hrabal, Eichner, Kolajta, Kováč, Ožana, Švajný, Peřka, Vítovec, Ivan
Vítkovice: Rataj - Hrubý, Jankulár, Brus, Jan Šebesta, Řezanina, Jiří Šebesta, Vilím, Gál, Pešat, Zbořil, Hájek, Bräuer, Hubálek, Veltšmíd, Matejčík, Delong, Jousi, Matúš
Branky a nahrávky: 15. Šimíček (Eichner), 20. Ivan (Kováč), 29. Švajný (Šimíček), 33. Šimík (Hrabal), 50. Šimíček (Vítovec), 56. Trulík (Svačinka) - 1. Hájek (Řezanina), 6. Brus (Šebesta), 8. Bräuer (Pešat), 9. Hubálek (Hájek), 10. Bräuer (Pešat), 35. Matejčík (Veltšmíd), 39. Šebesta (Řezanina), 44. Hájek (Řezanina), 58. Bräuer (Veltšmíd). Rozhodčí: Martin Both, Vladimír Černín. Vyloučení: 1:1. Využití: 0:0. Diváci: 121. Střely na branku: 20:24.

Do utkání vletěli jako blesk florbalisté Vítkovic. Již po 56 vteřinách rozvlnil síťku za zády Robenka Lukáš Hájek. O pár minut později se strhla branková smršť v podání aktuálních mistrů. V 6. minutě se totiž prosadil Pavel Brus, kterého o dvě minuty později doplnil Marek Bräuer společně s Jakubem Hubálkem. První zmiňovaný byl také u páté branky svého týmu, když zužitkoval přihrávku Pešata. Ostravané stihli do konce první periody vstřelit pouze dvě branky. Nejprve v 15. minutě z hole Patrika Šimíčka, 16 vteřin před sirénou snižoval Radim Ivan.

Druhých dvacet minut začalo lépe FBC. Ve 29. minutě totiž vsítil třetí branku svého týmu Marek Švajný a ke konci třiatřicáté minuty přidal kontaktní gól Jan Šimík. Vítkovičtí však dokázali odpovědět velmi rychle. Nejdříve po přihrávce Veltšmída úřadoval Marek Matejčík. Minutu před koncem vrátil tříbrankový náskok Vítkovicím Jan Šebesta.

Třetí dějství obsahovalo taktéž čtyři branky. Osmou trefu vítkovického mužstva si totiž připsal Lukáš Hájek po přihrávce jeho jmenovce Řezaniny. Deset minut před koncem základní hrací doby opět snižoval Patrik Šimíček a nějakou naději dal svému týmu Petr Trulík. Ostravané zkoušeli hru bez brankáře, jenže tohoto tahu využil Marek Bräuer, čímž završil svůj hattrick a pojistil vítězství Vítkovic.