Ostrava první utkání baráže nezvládla

sobota 12.4.2014 | Petr Blakala

Muži odehráli první barážové utkání proti Hattricku Brno. Těchto šedesát minut však přineslo radost hostujícímu celku, který si poradil s ostravským FBC.

B1, 12.4.2014, 19:30
6:12(0:1, 3:2, 3:9)
Hattrick Brno
FBC Ostrava: Mazánek (Robenek) – Plíhal, Švajný, Skácel, Šešulka, Trulík, Komačka, Šimíček, Krzyžynek, Mertha, Lipový, Svačinka, Klimscha, Kašpar, Řezáč, Vítovec, Ožana
Hattrick Brno: Kotula (Chrást) – Hauser, Vojtíšek, Houší, Flek, Houbal, Macálka, Hlaváček, Ondráček, Felkl, Marek, Habr, Eichner, Fliega, Kubala, Hrabal, Kulajta
Branky a nahrávky: 29. Svačinka, 33. Skácel (Kašpar), 40. Šimíček, 54. Mertha (Krzyžanek), 56. Trulík (Švajný) – 5. Houšť (Hrabal), 25. Felkl (Habr), 30. Hrabal (Houšť), 43. Houšť (Houbal), 45. Houšť (Houbal), 46. Felkl (Habr), 46. Hauser (Houšť), 49. Hlaváček (Hauser), 50. Houbal (Hrabal), 52. Habr, 53. Houbal (Hauser), 55. Felkl. Rozhodčí: Libor Gavlas, Lukáš Mikula. Vyloučení: 2:1. Využití: 0:0. Diváci: 175. Střely na branku: 22:21. Průběh utkání: 0:2, 1:2, 1:3, 3:3, 3:4, 4:4, 4:11, 5:11, 5:12, 6:12.

První třetina baráže o extraligu nedopadla pro Ostravu zrovna nejlépe. Domácí hráči dostali již v 5. minutě branku, o kterou se postaral brněnský Martin Houšť. Ten tak otevřel skóre utkání. K vidění bylo hodně akcí, ale do zaznění první sirény se již nic zajímavého nestalo, a tak se hráči obou celků rozešli do kabin za stavu 0:1 pro hostující Brno.

Druhá perioda byla na góly velmi bohatší. Ve 25. minutě se prosadili opět hosté, kdy navyšoval na 0:2 Radek Felkl. O čtyři minuty později však snížil za Ostravu Tomáš Svačinka, jenže na tuto branku Ostravy odpovědělo opět Brno - to se prosadil Filip Hrabal. Na řadu přišla i domácí Ostrava, za kterou skóroval Petr Skácel a pár vteřin před koncem druhé třetiny rozvlnil síťku Kotulovy branky Patrik Šimíček.

Třetí dvacetiminutovka se domácímu týmu vůbec nepovedla. Ostrava dostala celkem devět branek za tuto třetinu a sama skórovala pouze třikrát. Ke konci utkání mohl pečetit výhru Brna Kubala, který měl možnost trestného střílení, avšak tuto šanci nevyužil. Na konci šedesáté minuty svítilo na časomíře skóre 6:12. Brněnští hráči tak vyhráli první utkání baráže a ujali se vedení v sérii 1:0.

Petr Koutný (FBC ČPP Software Ostrava): „Takhle se nehraje o záchranu, absolutně nepovedené utkání"

David Nerud (FBŠ Hattrick Brno): „Díky maximální koncentraci, nasazení a zodpovědné obraně jsme zápas dovedli do vítězného konce. Všem hráčům děkuji za odvedený"