Ostrava se s pohárem loučí těsnou prohrou v Brně

úterý 22.10.2013 | Zuzana Košťálová

Ostrava v Brně sehrála vyrovnané utkání s Bulldogs Brno, ale s pohárem se po těsné prohře loučí. Ve vyrovnaném utkání vstřelilo Brno vítěznou branku necelé tři minuty před koncem třetí třetiny a zvítězilo 6:5.

3.kolo, 22.10.2013, 19:45
Brno
6:5(3:1, 2:2, 1:2)
Brno: Marková, Slivoňová – Žáková, Sekaninová, Konkolská, Ďurišová, Machů, Poláková, Rozenbergová, Babáčková, Knotková, Úšelová, Tomanová, Koláčková, Lysá, Tomicová, Baldrmannová
Ostrava: Rousová, Kouřilová, Šulejová – Kahánková, Kiecková, Ursiniová, Matějová, Viciánová, Sielecká, Nováčková, Theuerová, Stankušová, Kovalská, Kadlecová, Kalnyová, Nguenová, Szczurová, Némethová
Branky a nahrávky: 9. Žáková (Machů), 17. Koláčková (Tomicová), 18. Konkolská (Ďurišová), 33. Konkolská (Sekaninová), 40. Ďurišová (Konkolská), 58. Žáková (Ďurišová) – 7. Nguyenová (Kahánková), 24. Kadlecová (Ursiniová), 33. Tomicová (vl.), 46. Kiecková (Kalnayová), 52. Ursiniová (Kiecková). Rozhodčí: Petr Galasovský, Pavel Brückner. Vyloučení: 1:1. Využití: 1:0. Diváci: 94. Střely na branku: 25:42. Průběh utkání: 0:1, 3:1, 3:3, 5:3, 5:5, 6:5.

Vstup do zápasu se lépe vydařil hostující Ostravě, která se na hřišti jevila jako aktivnější. Ale i domácí hráčky si časem vytvořily nějaké šance. Avšak v 7. minutě první třetiny se z úvodního gólu radovala Bonusia. Pavla Nguyenová nejdříve orazítkovala tyč brněnské branky, ale z následné dorážky se již trefila mezi tři tyče. Vedení si však hostující tým dlouho neudržel, protože o necelé dvě minuty později se v početní výhodě trefila Michaela Žáková. Oba týmy měly několik šancí, včetně nastřelené tyče od domácí Polákové. Aneta Koláčková se už ale za záda Rousové trefila. Střelou z první překvapila hostující brankářku a Brno se dostalo do vedení. O minutu později narostlo vedení Bulldogs už o dva góly, kdy se prosadila Petra Konkolská. Do šaten se tak odcházelo za stavu 3:2 pro brněnské hráčky.

Netrvalo ale dlouho, a Ostrava na začátku druhého dění snížila zásluhou Anny-Marie Kadlecové. Na její skrytou střelu nestihla Marková zareagovat. Brněnská lavička si také mohla oddychnout, když ve 25. minutě nastřelila tyč jejich branky Némethová. Domácí hráčky musely čelit velkému tlaku Bonusie, zvlášť když další tyč nastřelila o něco později Kiecková. Nešťastnicí se stala ve 33. minutě Hana Tomicová, když míček poslala do vlastní sítě. Stav se tak vyrovnal na 3:3. Toto skóre ale vydrželo jen osmnáct sekund, než se přízemní střelou prosadila za Brno znovu Petra Konkolská. Necelou minutu před koncem prostřední části zvýšila vedení Brna Gabriela Ďurišová.

Do třetí třetiny tak domácí hráčky mohly nastupovat s větším klidem na hokejkách. Ve 45. minutě se už po několikáté v dobré pozici ocitla Poláková. Tentokrát se objevila v bezprostřední blízkosti ostravské brankářky, ale prostor pro vstřelení gólu netrefila. Na druhé straně se dostala k nahozenému míčku Romana Kiecková a míček dokázala usměrnit za brankovou čáru. Naděje Ostravy na otočení vývoje utkání se ještě zvýšila v 52. minutě. Svou šanci dokázala využít Klára Ursiniová a míček přesně umístila do sítě Brna. Rozhodující gól přišel v závěru třetiny. Ačkoliv bylo Brno pod tlakem, ke střele se dostala Michaela Žáková a trefila se do horního růžku branky. Rozhodla tak o vítězství domácího Brna. Ostrava v poháru končí.

Hráčky utkání: Romana Kiecková (Ostrava), Petra Konkolská (Brno).