Ostrava si připisuje do tabulky první body, porazila Liberec vysoko 7:2

neděle 29.9.2013 | Zuzana Košťálová

V nedělní podvečer se utkaly v Ostravě týmy z konce tabulky. Desátý Liberec a jedenáctá Ostrava. Od začátku zápasu byli aktivnější domácí hráči, hosté se snažili využívat hlavně brejkové akce, ale nedařilo se jim v koncovce. Ostrava tak i díky dvěma využitým přesilovkám nakonec přestřílela Liberec a vyhrála 7:2.

4.kolo, 29.9.2013, 18:00
7:2(1:1, 3:1, 3:0)
Liberec
FBC Ostrava: Krupa (Turek) – Plíhal, Švajný, Hudec, Skácel, Šešulka, Rajnec, Bajgar, Trulík, Komačka, Šimíček, Krzyžanek, Mertha, Lipový, Klimscha, Kašpar, Gál, Mayer
Liberec: Prokeš (Vaníček) – Klucho, Uglanov, Valeš, Jágr, Hůza, Marek, Veselý, Strobach, Pastor, Ferdan, Chvojka, Böhm, Král, Němeček, Vážný, Reymar
Branky a nahrávky: 11. Klimscha (Gál), 29. Švajný (Kašpar), 33. Mayer (Trulík), 37. Kašpar (Švajný), 50. Plíhal (Krzyžanek), 53. Komačka (Krzyžanek), 58. Kašpar (Trulík) – 13. Vážný (Král), 40. Král (Marek). Rozhodčí: Kamil Sojka a Tomáš Sojka. Vyloučení: 5:3. Využití: 2:0. V oslabení: . Diváci: 189. Střely na branku: 22:23. Průběh utkání: 1:0, 1:1, 4:1, 4:2, 7:2.

Zápas začali aktivněji domácí hráči, ale Liberec statečně odolával. Střely Ostravy buď zblokovali obránci hostujícího týmu anebo je vychytal Prokeš. Ve velkých šancích byl například Gál nebo Šešulka. Ostrava prolomila pevnou obranu Liberce až v 11. minutě, kdy se po pohledné akci do zakončení dostal Dominik Klimscha a poslal Ostravu do vedení. Hosté však našli na gól odpověď záhy. Do protiútoku se hnal Král a našel nabíhajícího Zdeňka Važného, který prostřelil Krupu. Nadále však více útočili domácí, ale branky se diváci v hale do konce první třetiny už nedočkali.

Druhá třetina už byla vyrovnanější. Jednu z velkých šancí měl Böhm, ale Krupa proti jeho tvrdé střele vytáhl velice pěkný zákrok a podržel svůj tým. Ačkoliv se chvílemi dostávala Ostrava pod tlak, i díky hře v oslabení, ke střele se dostal Kašpar. Tuto střelu Prokeš jen vyrazil a k dorážce se dostal Marek Švajný, který hostujícímu brankáři už nedal šanci. Liberec pak nevyužil další přesilovou hru a to potrestal ostravský Miroslav Mayer, který se dostal ve velkém brankovišti k odraženému míčku a Software tak vedl již o dva góly. Zanedlouho se mohla Ostrava radovat znovu. Liberec své střely nedokázal proměňovat, zato domácím se dařilo. Střelou příklepem skóroval Petr Kašpar a Ostrava odskočila na třígólové vedení. Liberec se však dvanáct sekund před zazněním sirény přece jenom dočkal branky. Tu si připsal Jan Král.

Ve třetí části už se hra trochu vyostřovala hlavně ze strany Liberce, který prohrával o dva góly. K vidění bylo více soubojů tělem a více emocí na obou hráčských lavičkách. Hra byla jinak velice vyrovnaná, útoky Liberce dokázala obrana Ostravy blokovat, stejně tak tomu bylo na druhé straně. Na vlastní nedisciplinovanost pak doplatilo mužstvo Liberce. Vteřinu před návratem vyloučeného Böhma, který dostal trest za hrubost, se trefil do horního rohu branky Jakub Plíhal. Ostrava pak neváhala využít i další přesilovou hru z podobné akce. Tentokrát se do koncovky dostal Václav Komačka a domácí tak rázem vedli již 6:2. To však ze strany domácích nebylo poslední slovo. Dvě a půl minuty dorazil vyraženou střelu za záda Prokeše Petr Kašpar. V poslední minutě Liberec nevyužil ani přesilovou hru 5 na 3 a skóre tak zůstalo nezměněno – 7:2 pro Ostravu.

Nejlepším hráčem týmu FBC Liberec byl vyhlášen Jan Prokeš, za FBC ČPP Software Ostrava pak Jakub Krupa.