Ostrava si v přátelském utkání proti Trenčínu s chutí zastřílela

pátek 4.9.2015 | Michal Chadim

V páteční podvečer vyzvalo ostravské FBC na své půdě florbalisty M-Šport Salming Team Trenčín. Úvod utkání vyšel lépe hráčům Trenčína, ale postupem času začala na palubovce ostravské ČPP arény úřadovat domácí Ostrava. Utkání bylo bohaté na góly a skončilo vítězstvím FBC 10:4.

Příp., 4.9.2015, 19:00
10:4(3:1, 2:2, 5:1)
M-Šport Trenčín
FBC Ostrava: Klobučník - Komačka, Dombrovský, Zbořil, Svačinka, Lipový, Cirkl, Gracík, Uher, Vojtíšek, Robenek, Klečka, Eichner, Smeták, Pastor, Ivan, Hrabal
M-Šport Trenčín: Šlosar, Melicher - Matejka, Mikolaj, Ševčík, Klapita, Kallo, Machara, Meliš, Davidek, Bugár, Dej, Seewald
Branky: 7. Svačinka (Zbořil), 8. Smeták (Svačinka), 8. Hrabal (Pastor), 29. Uher (Komačka), 34. Robenek, 41. Vojtíšek (Dombrovský), 50. Zbořil (Smeták), 56. Uher(Robenek), 56. Hrabal(Pastor), 60. Klečka - 3. Meliš, 34. Bugar (Machala), 38. Mikolaj (Meliš), 53. Meliš (Mikolaj); Rozhodčí: Pavel Kačer a Ondřej Vašíček; Vyloučení: 1:0; Využití: 0:1;

Do utkání měli lepší vstup hostující hráči z Trenčína, kteří již ve třetí minutě využili nepřesnou rozehrávku domácího týmu od vlastní brány. Chybu domácích potrestal přesnou střelou do pravého horního rohu Paťo Meliš. Z vedení se ale příliš dlouho hráči Trenčína neradovali. V sedmé a osmé minutě ostravská mašina naplno udeřila, když se dokázali v rozmezí sedmdesáti sekund prosadit Tomáš Svačinka, Matěj Smeták a Filip Hrabal.  Ostrava tak první třetinu ovládla 3:1.

Prostřední pasáž byla hodně vyrovnaná. Oba týmy hrály převážně kombinačně.  K vidění bylo hodně nepřesností na obou stranách, i přesto v ní skupinka asi dvaceti diváků viděla čtyři góly. Dva góly padly na straně domácích, trefili se Jakub Uher a Jakub Robenek. Na hostující straně se prosadili Mišo Bugar a Miroslav Mikolaj. Po čtyřiceti minutách byl tedy stav 5:3 pro domácí FBC.

Třetí třetina už byla v plné režii domácích hráčů. Ostrava byla aktivnější, dařila se jí kombinace i proměňování svých šancí. Jako první se prosadil hned po osmadvaceti sekundách Tomáš Vojtíšek, následoval ho pak Adam Zbořil, který se prosadil v přesilové hře. V závěru utkání se ještě trefili Jakub Uher, Filip Hrabal a desátou brankou třiatřicet sekund před vypršením šedesáté minuty završil střeleckou šnůru Marek Klečka. Za hosty ve třetí třetině pak korigoval Paťo Meliš.

Ostrava tak zvládla i druhý domácí přípravný zápas a vyhrála 10:4. Posledním přípravným utkáním bude ve čtvrtek 10.9. od 19:30 derby s Vítkovicemi. Zápas odehrajeme na domácí palubovce.