Ostrava si v přátelském utkání užila střeleckou jízdu

neděle 23.8.2015 | lova

V nedělní podvečer vyzvalo ostravské FBC na své půdě kobylky ze Žiliny. Úvod utkání byl poněkud vyrovnaný, ale postupně začala na palubovce vládnout jednoznačně Ostrava, kterou v brance podržel rychlý Laja. Hattrick si připsal Adam Zbořil.

Příp., 23.8.2015, 17:00
10:2(3:1, 2:0, 5:1)
Žilina
FBC Ostrava: Laja (Klobučník)- Komačka, Cirkl, Robenek, Uher, Hrabal, Zbořil, Dombrovský, Smeták, Mertha, Pastor, Lipový, Eichner, Ivan, Michalík, Klečka, Graclík, Řezáč, Vojtíšek
Žilina: Kružel (Solárik) - Veneny, Baránek, M. Hrín, A. Hrín, Hruška, Máluš, Grilický, Galovič, Francl, Kvasnica, Trůnek, Masarovič, Lietava, Petrovič, Miške, Chládek
Branky a nahrávky:8. Zbořil (Smeták), 10. Klečka (Michalík), 15. Ivan (Lipový), 37. Zbořil (Smeták), 40. Zbořil (Mertha), 48. Pastor (Laja), 50. Robenek (Vojtíšek), 51. Pastor (Mertha), 60. Vojtíšek (Komačka) - 9. Miške (Grlický), 49. Francl (Baránek) Rozhodčí: Pavel Kačer a Ondřej Vašíček Vyloučení: 0:2; Využití: 1:0; Diváci: 30.

Utkání začalo hned ve velkém tempu a oba brankáři se museli mít na pozoru. Skóre otevíral v osmé minutě střelou od levého mantinelu Adam Zbořil, kterému z druhé strany hřiště nahrál Smeták. V následující minutě se však hostující Žilina dočkala vyrovnání, když se z otočky od levého mantinelu prosadil Michal Miške. To na tempu hry nic nezměnilo a ostravští hráči se dál drali do zakončení. V desáté minutě hry už to vypadalo, že Ostrava přijde o míček na polovině soupeře. Jenomže Michalík vystartoval a vybojoval jej zpět na stranu domácích. Poté z pravé strany přihrál před branku Marku Klečkovi, který z první vrátil vedení ostravskému FBC. Navýšení přišlo v čase 14:10, kdy nechytatelnou dělovku od levého mantinelu vyslal Radim Ivan. Hosté si vytvářeli dost střeleckých pozic, ale buď bylo jejich zakončení nepřesně anebo míček vychytal Laja.

V prostřední části měli nejvíce práce znovu oba brankáři, když museli chytat jednu střelu za druhou. Hra se přelévala ze strany na stranu a tak nebyl nějaký čas pro jejich odpočinek. O něco větší převahu na hřišti však měl domácí tým FBC Ostrava. Z domácích hráčů se nejvíce do zakončení tlačil Zbořil, ovšem jeho pokusy dlouho nenacházely cestu do sítě branky Žiliny. Velkou šanci na druhé straně si ve 36. minutě vybojoval Miške, který od pravého mantinelu mířil na bližší tyčku ostravského gólmana. Laja však díky svým rychlým reflexům tuto dělovku vyrazil. Ostravě se podařilo navýšit v čase 36:07, kdy dokázal procpat míček za záda Kružela s trochou štěstí znovu Adam Zbořil. Několik střeleckých pokusů na branku měl i Masarovič, jenomže Laja na míček viděl a vše vychytal. Hattrick si v poslední minutě druhé periody připsal Adam Zbořil, který od levého mantinelu využil přihrávku Merthy.

V závěrečné dvacetiminutovce měli ostravští hráči čím dál víc navrch. Potvrdili to dvěma rychlými góly. První při početní výhodě, kdy se po kombinaci po přihrávce od Robenka trefil Václav Komačka, po něm dokázal ležícího brankáře přehodit po přesném výhozu Lajy Petr Pastor, na kterého úplně zapomněla hostující obrana. Snažení Žiliny ale také přineslo ovoce a druhý gól tohoto celku si připsal Richard Francl. Další branky však opět padaly na druhé straně, kdy se po kombinaci prosadil střelou do odkryté klece Jakub Robenek. S góly se však roztrhl pytel a již devátou branku vsítil po přihrávce z rohu od Merthy Petr Pastor. Na číslo deset mohl v závěru části zaokrouhlit Robenek, ale trefil jen levou tyčku Kružela. Jeho zaváhání napravil o chvíli později Tomáš Vojtíšek.

Ostrava si tak v přátelském utkání připsala jednoznačné vítězství 10:2. Další přípravné utkání odehrají muži FBC v sobotu 29. 8. 2015 od 16:00 v Morkovicích proti itelligence Bulldogs Brno.