Ostrava srovnala stav barážové série!

sobota 19.4.2014 | Petr Blakala

Florbalisté ostravského FBC čekal souboj proti Hattricku Brno. Cíl byl jasný - vyhrát tohle utkání a srovnat tak sérii. Ostravané vyhráli 5:4 a stále mají naději se udržet v nejvyšší florbalové soutěži.

B2, 19.4.2014, 19:00
Hattrick Brno
4:5(1:2, 2:2, 1:1)
Hattrick Brno: Kotula (Chrást) – Hauser, Vojtíšek, Houšť, Flek, Houbal, Macálka, Hlaváček, Ondráček, Felkl, Marek, Habr, Eichner, Fliega, Kubala, Hrabal, Kolajta
FBC Ostrava: Robenek (Mazánek) – Plíhal, Švajný, Foltinek, Skácel, Šešulka, Vítovec, Trulík, Komačka, Šimíček, Krzyžanek, Ožana, Mertha, Lipový, Svačinka, Klimscha, Kašpar
Branky a nahrávky: 3. Hauser (Houšť), 25. Kolajta (Hauser), 36. Kolajta (Felkl), 51. Habr (Kolajta) – 9. Skácel (Krzyžanek), 15. Svačinka (Skácel), 23. Svačinka (Kašpar), 33. Krzyžanek (Skácel), 53. Krzyžanek (Skácel). Rozhodčí: Miroslav Kulhánek, Petr Michálek. Vyloučení: 2:2. Využití: 0:2. Diváci: 150. Střely na branku: 27:29. Průběh utkání: 1:0, 1:3, 2:3, 2:4, 4:4, 4:5.

Úvodních dvacet minut druhého barážového utkání mezi těmito týmy vyznělo lépe pro ostravské FBC, které však dostalo branku jako první. Ve 3. minutě hry rozvlnil síťku ostravské svatyně David Hauser. Na to však dokázal odpovědět v 9. minutě Petr Skácel a o šest minut později poslal do vedení svůj tým Tomáš Svačinka. Po zaznění první sirény odcházela do šaten spokojenější Ostrava.

Zpočátku druhé třetiny Ostrava navýšila své vedení zásluhou Tomáše Svačinky, který tak zaznamenal již druhou trefu v tomto utkání. Po dvou minutách však přišlo snížení z hole brněnského Jana Kolajty. Po gólové odmlce vstřelil čtvrtou branku Petr Krzyžanek. Ke konci 36. minuty snížil na rozdíl jediné branky Jan Kolajta. Druhá perioda tak dopadla vyrovnaným výsledkem.

V 51. minutě vykřesal naději pro brněnský tým Zdeněk Habr, jehož střela zapadla za záda ostravského gólmana a utkání bylo rázem vyrovnáno. O dvě minuty později se však Ostravané ujali opět vedení. To se prosadil Petr Krzyžanek. Jeho gól rozhodl o vítězi tohoto utkání a o srovnání barážové série.

Nejlepší hráči utkání: Petr Krzyžanek (Ostrava) - Jan Kolajta (Brno).

David Nerud (FBŠ Hattrick Brno): „Otevřené utkání, mnoho šancí na obou stranách, soupeř dal o gól víc."

Tomáš Svačinka (FBC ČPP Software Ostrava): „Tentokrát jsme byli připraveni o mnoho líp na zápas, zásluhou našich chyb soupeř trestal a utkání zdramatizoval. "