Ostrava svedla vyrovnaný souboj s Tatranem, rozhodl gól v poslední vteřině

neděle 22.9.2013 | Zuzana Košťálová

Ke třetímu kolu AutoCont extraligy se Ostrava vydala do Prahy, kde sehrála souboj s týmem Tatran Omlux Střešovice. Tatran se brzy v zápase ujal vedení, ale Ostrava byla rovnocenným soupeřem. Dokázala pokaždé dotáhnout gólový rozdíl. Naneštěstí pro Software rozhodla branka z poslední vteřiny utkání díky které zůstali všechny body Tatranu.

3.kolo, 22.9.2013, 18:00
Střešovice
5:4(3:1, 1:2, 1:1)
Střešovice: Kafka (Rebro) – Podhrádský,Nushart, Deutsch, Fořt, T. Vávra, Kolísko, Richter, Riebauer, M. Vávra, Slavík, Gruber, Fridrich, Dušek, Ježek, Hartman, Syrovátko
FBC Ostrava: Krupa - Komačka, Šešulka - Krzyžanek, Lipový - Mertha, Švajný - Gál, Šimíček, Klimscha - Skácel, Mayer, Plíhal - Rajnec, Trulík - Bajgar
Branky a nahrávky: 3. Richter (Fořt), 14. M. Vávra (Gruber), 20. T. Vávra, 36. Kolísko (Nushart), 60. Podhrádský – 16. Mayer (Plíhal), 21. Gál (Šimíček), 28. Mayer (Krzyžanek), 49. Mayer (Skácel). Rozhodčí: Černý Petr, Janoušek Jiří. Vyloučení: 1:1. Využití: 0:0. Diváci: 214. Střely na branku: 24:24. Průběh utkání: 2:0, 2:1, 3:1, 3:3, 4:3, 4:4, 5:4.

Úvod zápasu patřil jasně hráčům Střešovic. Po velkém tlaku se domácí ujali vedení již ve třetí minutě utkání. Do zakončení se dostal Martin Richter a nekompromisně propálil ostravského gólmana. Hosté se ale oklepali a dostali se do přečíslení, které však vyřešil na jeho konci Kafka svým zákrokem. Do dvoubrankového náskoku se Tatran dostal v čase 13:07 po pohledné souhře Grubera a Vávry. Marek Vávra tuto akci zakončil střelou, která skončila za zády Krupy. Software Ostrava na sebe dokázal ještě do konce první třetiny upozornit. Po zmatku před bránou Kafky se nejrychleji zorientoval Miroslav Mayer a zasunul míček pod brankáře Tatranu. Ačkoliv byla Ostrava po této brance aktivnější, do úspěšně koncovky se dostali domácí 14 sekund před zazněním druhé sirény. Tomáš Vávra vybojoval míček a následně trefil místo pod nohou Krupy.

Do druhé třetiny naskočili ostravští hráči s chutí a hned se to také projevilo na skóre zápasu. Zásluhou Ladislava Gála snížila Ostrava na rozdíl jedné branky. To vlilo hostům novou krev do žil a stali se těmi aktivnějšími na hřišti. A také se dočkali zasloužené odměny v podobě vyrovnávací branky. Tu si připsal Miroslav Mayer, který propálil Kafku. Hosté i nadále zůstávali na míčku a snažili se o další branku. Naneštěstí pro Ostravu se po kombinaci prosadil Jiří Kolísko a Tatran tak znovu vedl. Do konce druhého dění se již skóre neměnilo.

V závěrečné části se hrálo nahoru dolů, šance měly oba týmy, ale brankáři vše vychytali. Ve 49. minutě se potřetí v zápase prosadil Miroslav Mayer a srovnal znovu stav utkání. V obrovské šanci se objevil Hudec, ale odkrytou klec Tatranu minul. Ostrava tlačila Střešovice, ale ty úspěšně bránily. V poslední minutě se Marek Vávra objevil osamocen před brankou Ostravy, ale přestřelil. Jeho zaváhání však v čase 59:59 napravil Michal Podhrádský a díky této trefě zůstaly všechny body Tatranu.

Nejlepším hráčem týmu FBC ČPP Software Ostrava se stal Miroslav Mayer. Za tým Tatran Omlux Střešovice pak Michal Podhrádský.