Ostrava v dramatickém utkání porazila Chodov

7:6(3:3, 0:1, 4:2)
Chodov
FBC Ostrava: Lája – Krzyžanek, Lipový, Komačka, Svačinka, Šimík, Trulík, Kašovský, Šimíček, Eichner, Hrabal, Kolajta, Švajný, Kováč, Vítovec, Křiva, Peřka, Ivan
Chodov: Barák – Jelínek, Pražan, Flousek, Sýkora, Schubert, Jastřembský, Kotlas, Bouša – Fiala, Vávra, Klápa, Pražák, Ondrušek, Vojtíšek, Mikeš, Chmelíček, Dóža, Strachota
Branky a nahrávky: 3. Komačka (Kašovský), 13. Ivan (Kašovský), 13. Švajný (Svačinka), 41. Šimík (Křiva), 49. Šimíček (Švajný), 52. Svačinka (Krzyžanek), 58. Šimíček (Švajný) – 5. Ondrušek (Mikeš), 10. Fiala (Strachota), 18. Dóža (Mikeš), 36. Dóža (Mikeš), 56. Strachota (Vávra), 59. Dóža (Kotlas). Rozhodčí: Libor Gavlas, Lukáš Mikula. Vyloučení: 5:2. Využití: 2:0. Diváci: 84. Střely na branku: 23:17.

Úvod utkání se lépe podařil domácím florbalistům, kteří hned ve 3. minutě první třetiny vstřelili první branku. Přesilovou hru totiž využil Václav Komačka. Chodov však dokázal po necelých dvou minutách vyrovnat zásluhou Toma Ondruška. V 10. minutě se hra obrátila na stranu pražského týmu, za který se prosadil Jan Fiala. Ostravané se však dostali do vedení ve 13. minutě, kdy nejprve rozvlnil síťku Radim Ivan a pár vteřin po něm Marek Švajný. O další vyrovnání Chodova se postaral dvě minuty a půl před první sirénou Patrik Dóža.

Ve druhé části zápasu mohli diváci v ČPP Aréně vidět pouze jedinou branku, kterou se blýskl navrátilec ze švédského Pixba, Patrik Dóža. Ten svou trefou poslal florbalisty z Jižního Města do jednobrankového vedení.

Třetí periodu odstartovali Ostravané nejlíp, jak mohli. Již po 31 vteřinách dostal míček za Baráka Jan Šimík a osm minut po něm skóroval také Patrik Šimíček. Na rozdíl dvou branek upravoval Tomáš Svačinka, ale v 56. minutě přišla odpověď z hole Michala Strachoty. Patrik Šimíček si připsal o necelé dvě minuty později další trefu, na kterou dokázal ještě v 59. minutě reagovat Patrik Dóža. Více brankových okamžiků základní hrací doba nenabídla, a tak Ostravané slaví tříbodové vítězství!

Petr Skácel: "Výborný výkon celého družstva, maximálně vybojovaný zápas. Body mají velkou váhu pro toužený postup do play-off. Děkujeme soupeři, rozhodčím a výborným divákům."

David Podhráský: "To co jsme tady dneska předvedli nemělo s hrou týmu, který by chtěl hrát o přední příčky nic společného. Musíme se nad sebou vážně zamyslet. Gratuluji domácím, kteří nadšeně bojovali a vítězství si zasloužili."