Ostrava v poháru podlehla Opavě na nájezdy

Opava
9:8sn(2:2, 4:1, 2:5 - 0:0)
Opava: Kyselý - Halámek, Terchovan, Balnar, Dzierža, Tietz, Rychlý, Solný, Mazur, V. Kocur, Boželník, Kučera, Dušek, Herudek, Pavela, J. Kocur, Skála
FBC Ostrava: Robenek - Klimscha, Skácel, Svačinka, Šimík, Trulík, Kašovský, Peřka, Lipový, Eichner, Kolajta, Kováš, Švajný, Vítovec, Suszka, Ivan, Komačka
Branky a nahrávky: 12. Tietz (Mazur), 20. Boželník (Solný), 22. Dzierža, 24. Kučera (Kocur), 34. Kocur (Dzierža), 37. Solný (Dzierža), 52. Boželník (Rychlý), 54. Boželník, 65. roz. náj. Boželník - 4. Kolajta (Ivan), 10. Eichner (Skácel), 34. Peřka, 45. Šimík (Švajný), 48. Trulík (Vítovec), 53. Trulík (Komačka), 57. Švajný (Komačka), 60. Lipový (Skácel). Rozhodčí: Vladimír Hála, Petr Szilvási. Vyloučení: 1:1. Využití: 1:0. Diváci: 104.

Do utkání lépe vkročili hosté z Ostravy, kteří se hned ve 4. minutě díky Janu Kolajtovi dostali do vedení. Druhá branka z hole ostravského týmu přišla z počátku desáté minuty. To se k míčku dostal Dominik Eichner. Domácí florbalisté však dokázali reagovat na vývoj utkání včas. Za necelé dvě minuty vsítil branku Adam Tietz, čímž se Opavští přiblížili na dostřel. Už to vypadalo, že Ostrava vyhraje první část hry, jenže v poslední vteřině úvodních dvaceti minut si vzal slovo Karel Boželník, jenž vyrovnal skóre.

Druhou část hry začali lépe domácí. Respektive Marek Dzierža, jehož střela zapadla za záda ostravského brankáře Robenka. Dvě minuty poté to bylo již o dvě branky, jelikož z poloviny hřiště mířil velmi přesně Jakub Kučera. 34. minuta přinesla hned dvě branky, kdy se v rozmezí osmi vteřin prosadily oba týmy. Nejprve přidal pátou branku Opavy Jakub Kocur, na což reagoval Kamil Peřka. O pár minut později ještě upravoval skóre Tomáš Solný, čímž dopřál svému týmu chvilku klidu.

Třetí dějství však patřilo florbalistům Ostravy. Za ty se prosadil Jan Šimík, kterého ve 48. minuty doplnil Petr Trulík. Opava dokázala odpovědět dvěma brankami. O obě se postaral Karel Boželník, jenže mezitím ještě skóroval znovu Petr Trulík. Ostravané dokončili obrat skóre těsně před závěrečnou sirénou, když v čase 56:56 přidal sedmou brankou FBC Marek Švajný a 29 vteřin před koncem třetí části úřadoval Marek Lipový.

Prodloužení nerozhodlo o vítězi, a tak na řadu přišly nájezdy. Za Opavu byl úspěšný Kučera, Mazur i Karel Boželník. Na straně Ostravy překonal brankáře pouze Skácel s Kašovským.