Ostrava vyhrála i druhé utkání proti Kladnu

neděle 23.3.2014 | Petr Blakala

Muže Ostravy čekal druhý zápas proti kladenskému FBC. Jako ve včerejším utkání se dokázali ujmout vedení, které si drželi až do závěrečné sirény. Série se tak přesouvá za stavu 2:0 pro Ostravu na palubovku Kladna.

PD2, 23.3.2014, 18:00
6:3(3:1, 2:2, 1:0)
Kladno
FBC Ostrava: Robenek (Krupa) – Hudec, Skácel, Šešulka, Vítovec, Trulík, Komačka, Šimíček, Krzyžanek, Žák, Mertha, Lipový, Svačinka, Klimscha, Kašpar, Kašovský
Kladno: Šimon (47. Pošta) – Hanzlík, Tlučhoř, Slivka, Holčák, Wild, Fořt, Havlůj, Nováček, Pacan, Lacko, Prošek, Novák, Louvar, Blažek
Branky a nahrávky: 12. Lipový (Vítovec), 12. Klimscha (Šešulka), 14. Kašovský (Šešulka), 35. Vítovec (Lipový), 37. Mertha (Krzyžanek), 47. Trulík (Šešulka) – 20. Holčák, 22. Lacko, 40. Holčák (Louvar). Rozhodčí: Kamil Sojka, Tomáš Sojka. Vyloučení: 2:0. Využití: 0:1. Diváci: 72. Střely na branku: 24:18. Průběh utkání: 3:0, 3:2, 5:2, 5:3, 6:3.

Z úvodu první dvacetiminutovky žádný gól nepadl. To pravé přišlo až ve 12. minutě, kdy se prosadila Ostrava hned dvakrát. Nejprve to byl Marek Lipový, který otevřel skóre tohoto zápasu a poté rozvlnil síťku kladenské svatyně Dominik Klimscha. O další minutu později se Ostravané ujali tříbrankového vedení, jelikož přesně mířil Dan Kašovský. Kladenským florbalistům se přece jen podařilo snížit, když se 23 vteřin před koncem první třetiny prosadil Martin Holčák. Úvodní perioda tak skončila dvoubrankovým náskokem pro domácí Ostravu.

Hosté ve 22. minutě dokonce snížili na ten nejmenší rozdíl branek. Petr Lacko se správně vytočil a překonal tak ostravského gólmana. Čtvrtou branku ostravského týmu přidal ve 35. minutě Ondřej Vítovec, kterého o dvě minuty později doplnil jeho spoluhráč - Gabriel Mertha. Kladenští dokázali zužitkovat přesilovou hru, když sedm vteřin před koncem druhé třetiny úřadoval Martin Holčák. Po čtyřiceti minutách svítilo na časomíře skóre 5:3 ve prospěch domácího týmu.

V posledních dvaceti minutách viděli diváci pouze jednu branku. Byla to střela Petra Trulíka, která zapadla za brankáře Kladna a zároveň jej vyhnala ze svatyně. Jeho místo obsadil Matěj Pošta. Ten do konce základní hrací doby neinkasoval a Ostravané se mohli radovat z vítězství 6:3.

Nejlepší hráči utkání: Martin Holčák (Kladno) - Ondřej Vítovec (Ostrava).

Tomáš Svačinka (FBC ČPP Software Ostrava): „Děkuji soupeři, těšíme se na další utkání"

Petr Ďarmek (FBC Kladno): „Dneska to byl asi nejlpší zápas z celé play down série, škoda že nám soupeř utekl na začátku. Ostrava byla dneska lepší, zadarmo jim to ale doma nedáme"