Muži dotáhli do vítězného konce utkání s Buldoky a získali tři důležité body!

8:4(2:0, 3:1, 3:3)
Brno
FBC Ostrava: Laja – Krzyžanek, Lipový, Komačka, Svačinka, Šimík, Trulík, Kašovský, Šimíček, Hrabal, Eichner, Kolajta, Kováč, Švajný, Peřka, Vítovec, Křiva, Ivan
Brno: Kejík (26. Kuhn) – Brom, Jeski, Komenda, Jakůbek, Kadlec, Jalový, Fuchs, Coufal, Juhaňák, Hrubý, J. Koutný, M. Koutný, Mendrek, Sládeček, Veselý
Branky a nahrávky: 16. Šimíček (Švajný), 17. Kašovský (Krzyžanek), 22. Lipový (Krzyžanek), 26. Svačinka (Komačka), 33. Peřka (Krzyžanek), 42. Kašovský (Svačinka), 44. Kašovský (Peřka), 45. Peřka (Vítovec) – 25. Coufal (Sládeček), 51. J. Koutný (M. Koutný), 55. Juhaňák, 59. M. Koutný (Mendrek). Rozhodčí: Kamil Sojka, Tomáš Sojka. Vyloučení: 1:3. Využití: 2:0. Diváci: 130. Střely na branku: 15:28.

Celkem dvanáct branek padlo v utkání mezi Ostravou a Brnem. Do vedení šli domácí florbalisté zásluhou Patrika Šimíčka, jehož střela z šestnácté minuty zapadla přímo za záda brankáře Bulldogs. O dvě minuty později znovu rozvlnil síťku brněnského mužstva Kamil Peřka, jenž využil přihrávky Krzyžanka. Do kabin odcházeli hráči za stavu 2:0 ve prospěch ostravského týmu.

Ostravané vstoupily správnou nohou také do druhé periody. Již ve dvaadvacáté minutě se blýskl přesnou ranou Marek Lipový a ostravský tým se ocitl na zajímavé vlně. Brno se gólově vyjádřilo až ve 25. minutě, kdy prostřelil Laju David Coufal. Na tuto inkasovanou branku dokázali domácí reagovat dvěma góly. Nejprve skóroval Tomáš Svačinka a osm minut po něm přidal svou druhou branku v utkání Kamil Peřka.

Nejvyrovnanější bylo třetí dějství, ve kterém se oba týmy prezentovali celkem třikrát. Šestou branku Ostravy vsítil Dan Kašovský. Tento hráč byl také u sedmého zásahu FBC. Střeleckou listinu domácího celku uzavřel hattrickem Kamil Peřka. Poté přišly tři góly Brňanů. Za ty snižoval Jiří Koutný, Jiří Juhaňák, minutu a půl před závěrečnou třetinou udělal definitivní tečku za tímto mačem Martin Koutný.

Petr Koutný: "Tři velice důležité body jsou doma, děkuji družstvu za předvedenou hru. Věřím, že se udržíme na vítězné vlně. Děkuji divákům."

Jan Kadlec: "Nejhorší výkon sezóny, kromě power-play jsme selhali úplně ve všem. Takto neorganizovaně a necivilizovaně nejde pomýšlet na jakýkoliv přijatelný výsledek. Z prvních 8 střel jsme dostali 5 branek a o výsledku vzhledem k předchozímu bylo rozhodnuto."