Ostrava zdolala v prvním utkání Kladno 7:3

sobota 22.3.2014 | Petr Blakala

Muže ostravského FBC čekalo v sobotu první klání s Kladnem. Jednalo se o druhé kolo play-down, tedy o poražené týmy z prvního kola play-down. Šedesát minut hry zvládla lépe Ostrava, která tak vede v sérii 1:0.

PD1, 22.3.2014, 15:00
7:3(1:0, 2:2, 4:1)
Kladno
FBC Ostrava: Robenek (Krupa) – Plíhal, Hudec, Skácel, Šešulka, Vítovec, Trulík, Komačka, Šimíček, Krzyžanek, Žák, Mertha, Lipový, Svačinka, Klimscha, Kašpar, Kašovský
Kladno: Šimon (Pošta) – Hanzlík, Tlučhoř, Slivka, Holčák, Wild, Fořt, Havlůj, Nováček, Pacan, Lacko, Prošek, Novák, Louvar, Blažek
Branky a nahrávky: 18. Šimíček (Šešulka), 33. Komačka (Skácel), 35. Krzyžanek (Skácel), 41. Plíhal (Kašpar), 55. Svačinka (Skácel), 55. Šimíček (Komačka), 57. Skácel (Kašpar) – 23. Hanzlík (Holčák), 38. Fořt (Prošek), 47. Pacan (Louvar). Rozhodčí: Libor Gavlas, Lukáš Mikula. Vyloučení: 2:3. Využití: 1:1. Diváci: 64. Střely na branku: 35:14. Průběh utkání: 1:0, 1:1, 3:1, 3:2, 4:2, 4:3, 7:3.

Úvodní třetina prvního utkání s Kladnem byla velmi vyrovnaná. V polovině periody měli Ostravané k dispozici početní převahu, kterou však nedokázali zužitkovat. První oslava gólu přišla až ke konci 18. minuty, kdy se po přihrávce Šešulky prosadil Patrik Šimíček. Domácí hráči tak odcházeli do šaten spokojeně - za výsledku 1:0.

Začátek druhé třetiny nakousli lépe Kladenští, za které vyrovnával Miroslav Hanzlík. Domácí florbalisté však dokázali odpovědět, a to ve 33. minutě, kdy se zapsal na listinu střelců Václav Komačka a o minutu později skóroval Petr Krzyžanek. Ostravané si drželi dvoubrankový náskok až do 38. minuty. To se přesně trefil kladenský Radim Fořt, jehož střela znamenala snížení.

Posledních dvacet minut patřilo Ostravě. Po 24 vteřinách rozvlnil síťku Kladna Jakub Plíhal, na což ještě dokázali hosté odpovědět, jelikož se prosadil Filip Pacan. V následujících minutách se radovali pouze domácí hráči. V 55. minutě přidal pátou branku FBC Tomáš Svačinka, kterého doplnil ve stejné minutě Patrik Šimíček. Pro tohoto střelce to byla již druhá branka v utkání.

Poslední "hřebíček do kladenské rakve" obstaral velmi produktivní hráč Ostravy - Petr Skácel. Domácí tým tak vyhrál úvodní zápas proti Kladnu a v sérii vede v poměru 1:0.

Nejlepší hráči utkání: Jakub Prošek (Kladno) - Patrik Šimíček (Ostrava).

Tomáš Svačinka (FBC ČPP Software Ostrava): „Těžké utkání, hlavně na psychiku hráčů. Utkání se zlomilo až Kladno muselo otevřít hru. Dnešní zápas ale musíme zapomenout a soustředit se na zítřek. Půjdeme zápas od zápasu. Děkuji soupeři i divákům"

Petr Ďarmek (FBC Kladno): „Dneska jsme byli soupeři akorát sami sobě, ale Ostrava byla samozřejmě lepší. Uvidíme zítra"