Vinohrady
2:6(1:1, 0:2, 1:3)
Vinohrady: Novotný – Rossi, Mareš, Králík, M. Raiter, Beran, Gregor, Bína, Svoboda, Konečný, Š. Raiter, Dolejš, Zezulka, Stuchlík, Houra, Nigrin, Renčín
FBC Ostrava: Laja – Svačinka, Šimík, Trulík, Kašovský, Šimíček, Krzyžanek, Lipový, Eichner, Kolajta, Kováč, Ožana, Švajný, Peřka, Vítovec, Křiva, Ivan, Komačka
Branky a nahrávky: 14. Gregor (Bína), 45. Renčín – 14. Eichner (Křiva), 22. Křiva (Ivan), 34. Krzyžanek, 44. Komačka (Krzyžanek), 47. Komačka (Švajný), 53. Šimík. Rozhodčí: Jiří Dolanský, Vojtěch Sýkora. Vyloučení: 4:3. Využití: 0:2. Diváci: 80. Střely na branku: 27:24.

Prvních dvacet minut utkání mezi Vinohrady a ostravským FBC dopadlo nerozhodně, a to 1:1. Nejdříve se v 7. minutě mohl radovat Švajný, jenže nedokázal proměnit trestné střílení proti svatyni SKV. První zásah přišel až na začátku 14. minuty, kdy se za domácí florbalisty prosadil Lukáš Gregor a otevřel tak skóre tohoto střetnutí. V té samé minutě však bylo vyrovnáno. K míčku se dostal v přečíslení Dominik Eichner, jehož střela mířila přímo za záda brankáře Královských Vinohrad.

Prostřední část hry patřila spíše hostům z Ostravy. Ti se hned ve 22. minutě zápasu ujali vedení, když po přihrávce Ivana skóroval Jan Křiva. Následnou přesilovou hru FBC nedokázalo využít, avšak chuť si Ostravané spravili ve 34. minutě, kdy odskočili svým soupeřům na rozdíl dvou branek. Na listinu střelců se totiž zapsal Petr Krzyžanek. Po čtyřiceti minutách hry tak mohli být spokojenější florbalisté z Ostravy.

Ve třetím dějství padl dvojnásobný počet branek, než v periodě předchozí. Ve 44. minutě využili početní výhodu florbalisté FBC. Respektive reprezentant Václav Komačka. O půl minuty později však našel odpověď Jakub Renčín, ale to bylo ze strany domácích pro dnešní duel vše. Na 5:2 navyšoval opět Václav Komačka, pro něj to byla už druhý trefa a střelecký účet uzavřel šestou brankou Jan Šimík.

Petr Koutný: "Děkuji svému družstvu, po všech stránkách jsme byli nejlepší. A ještě jsme hráli na tři lajny!"

Jan Pazdera: "Děkuji soupeři za zápas."