5:3(4:1, 1:0, 0:2)
Vinohrady
FBC Ostrava: Laja – Klimscha, Skácel, Svačinka, Šimík, Trulík, Kašovský, Šimíček, Krzyžanek, Lipový, Eichner, Kolajta, Kováč, Ožana, Švajný, Vítovec, Ivan, Komačka
Vinohrady: Mrkos (14. Buchta) – Rossi, Mareš, Smutný, Raiter M., Michalík, Lanc, Beran, Gregor, Bína, Svoboda, Raiter Š., Dolejš, Záň, Zezulka, Stuchlík Z., Stuchlík O., Houra, Renčín
Branky a nahrávky: 4. Švajný (Kašovský), 5. Trulík (Šimíček), 7. Kašovský (Komačka), 14. Krzyžanek, 24. Klimscha (TS) – 2. Gregor (Beran), 54. Svoboda (Mareš), 58. Bína (Svoboda). Rozhodčí: Pavel Hála, Martin Kotala. Vyloučení: 6:2. Využití: 0:0. Diváci: 120. Střely na branku: 14:14.

Prvních dvacet minut rozehráli na výbornou florbalisté Vinohrad, kteří po 61 vteřinách od úvodního vhazování rozvlnili síťku Lajovy branky. Zásluhu na tom měl Lukáš Gregor. Potom však přišla chvíle ostravského celku, kdy během tří minut nasázeli domácí hráči tři branky. Nejdříve se prosadil Marek Švajný, čímž vyrovnal na 1:1. O čtyřicet minut později poslal FBC do vedení Petr Trulík, následovala třetí trefa v podání Dana Kašovského a 14. minutu zakončil Petr Krzyžanek, čímž vyhnal brankáře Mrkose z klece.

24. minuta a pátá branka Ostravy. Dominik Klimscha proměnil trestné střílení, kdy se prosadil bekhendem. Tuto třetinu doprovází tři tresty - dvě na straně domácích, jeden u Vinohrad. Jenže z těchto početních výhod nevidí diváci ani jednu branku.

Třetí část hry přinesla gólové oslavy pouze hostům. Za ty se v 54. minutě prosadil Jan Svoboda, jenž zužitkoval přihrávku Mareše a tři minuty před závěrečnou sirénou přidal třetí branku SKV Milan Bína. Toto byla poslední akce, která tak završila utkání mezi Ostravou a Vinohrady. Domácí florbalisté si připisují plný zisk bodů do extraligové tabulky.

Trenér domácích: "Důležitost bodů se podřídila utkání. Jediným světlým úsekem bylo deset minut v první třetině, kde jsme obrátili nepříznivý začátek. Díky soupeři za zápas."
Trenér hostů:"Utkání rozhodl neuvěřitelný 3 minutový výpadek v první třetině společně s katastrofální koncovkou především v přesilových hrách."