Ostravanky si připsaly v baráži druhou výhru

neděle 27.4.2014 | Petr Blakala

Ostravské hráčky FBC porazily ve druhém utkání baráže Šitbořice vysokým rozdílem a připsaly si tak druhou výhru v řadě.

B2, 26.4.2014, 17:00
13:4(4:2, 4:1, 5:1)
Šitbořice
Ostrava: Kouřilová (Rousová) – Kahánková, Kiecková, Ursiniová, Matějová, Viciánová, Bořucká, Sielecká, Škopková, Nováčková, Stankušová, Kovalská, Kalnayová, Sluková, Nguyenová, Szczurová, Némethová
Šitbořice: Hradečná – Klementová, Nováková, Žáčková, Palánová, Káňová, Pražáková, Motáňová, Nováková, Sejáková, Jansová, Žáčková
Branky a nahrávky: 4. Sluková, 11. Nováčková (Vicianová), 12. Stankušová (Kovalská), 14. Škopková (Kiecková), 21. Škopková (Kiecková), 27. Kiecková, 31. Némethová, 31. Kalnayová (Kiecková), 44. Sluková (Vicianová), 45. Kovalská (Némethová), 49. Škopková (Vicianová), 55. Kovalská (Némethová) – 4. Nováková (Klementová), 14. Nováková (Hradečná), 36. Klára Nováková (Lenka Nováková), 41. Žáčková (Nováková). Rozhodčí: Martin Kotala, Pavel Hála. Vyloučení: 1:0. Využití: 0:0. Diváci: 60. Střely na branku: 36:14. Průběh utkání: 0:1, 3:1, 3:2, 8:2, 8:4, 13:4.

Do druhého barážového zápasu naskočily lépe hostující hráčky, když skóre otevírala ve čtvrté minutě Klára Nováková. Ovšem Ostrava o půl minuty později vyrovnávala z hole Zdeňky Slukové. Domácí děvčata měla ve hře jasně navrch a Šitbořice spíše jenom bránily. Do vedení poslala Ostravu Kateřina Nováčková, která se dostala k dorážce po střelce Vicianové. Dlouho na sebe nenechal čekat další gól ostravského týmu. Kateřina Stankušová se napřáhla na půlce hřiště a přesnou střelou tak využila chvilkovou nepozornost brankářky Hradečné. Šitbořice se ale nevzdávaly a snažily se těžit z brejkových akcí. Jednu z nich využila znovu Klára Nováková a snížila tak náskok Ostravy na jednu branku. Ovšem Nikol Škopková našla rychlou odpověď ve čtrnácté minutě a vrátila Bonusii dvoubrankové vedení. Do konce první třetiny už branka nepadla a tak týmy odcházely na přestávku do šaten za stavu 4:2 pro domácí.

Třináct sekund po zahájení druhé dvacetiminutovky lovila Hradečná míček ze sítě po střele Nikol Škopkové. Domácí hráčky následně ostřelovaly branku Aligators, ale obrana hostujícího celku byla takřka neprůstřelná. Ve vlastním oslabení se pak do rychlého protiútoku dostala Romana Kiecková a za mohutného potlesku zvyšovala na 6:2. Do konce třetiny padly ještě tři góly. Nejdříve dva za záda brankářky Šitbořic po střelách Simony Némethové a Terezy Kalnayové, poté snižovala na 8:3 hostující Klára Nováková, která si tak připsala hattrick.

Na začátku třetí periody ještě snížila na rozdíl čtyř branek Jindra Žáčková, ale to bylo ze strany Šitbořic v zápase vše. Ostrava však rozhodně poslední slovo se vstřelenými brankami neřekla a v čase 43:33 se prosadila Zdeňka Sluková. O necelou minutu později ji následovala Silvie Kovalská, která využila přesnou přihrávku zpoza branky od Némethové. Přízemní střelou pak našla místo pod brankářkou Hradečnou Nikol Škopková a vstřelila tak jedenáctou branku svého týmu. V závěru třetiny se ještě k úspěšným střelám dostaly Tereza Kalnayová a Silvie Kovalská a konečné skóre tak na tabuli svítilo 13:4 pro Ostravu.

Hráčky utkání: Klára Nováková (Šitbořice), Veronika Vicianová (Ostrava).