Ostravanky v Poháru České pojišťovny končí

2:6(0:2, 1:3, 1:1)
Chodov
FBC Ostrava: Holubová - Matějová, Vicianová, Bořucká, Voláková, Škopková, Lichnová, Režnarová, Vinklerová, Káčová, Kalnayová, Szczurová, Némethová
Chodov: Klabanová - Tučková, Matušková, Lacková, Urbánková, Tožičková, Plášková, Mrázková, Kuchařová, Řepková, Vojáčková, Paulovičová, Beránková, Hofmanová, Bachmaierová
Branky a nahrávky: 31. Szczurová (Škopková), 43. Szczurová (Kalnayová) - 1. Beránková, 17. Vojáčková (Urbánková), 27. Urbánková (Řepková), 28. Tučková (Tožičková), 38. Paulovičová (Urbánková), 49. Vojáčková (Tožičková). Rozhodčí: Vladimír Hála, Petr Szilvási. Vyloučení: 2:2. Využití: 0:1. Diváci: 37. Střely na branku: 26:57.

Bleskový vstup do pohárového utkání měly florbalistky Chodova. Ty vedly už po deseti vteřinách, kdy proměnila trestné střílení Petra Beránková. Prvních dvacet minut bylo velmi vyrovnaných a další branka padla až v 17. minutě. Druhý gól Chodova totiž vstřelila v přesilové hře Jana Vojáčková po přihrávce Urbánkové. Do konce první třetiny se již nic vážného nestalo, a tak do šaten odcházely spokojenější florbalistky z Jižního Města.

Prostřední část hry byla o něco aktivnější. Chodov navýšil své vedení během 27. a začátku 28. minuty, kdy se trefila Tereza Urbánková a mezi nohy ostravské brankářky mířila Zuzana Tučková. Po třech minutách však našla odpověď Ostravy Veronika Szczurová, jejíž branka znamenala snížení náskoku chodovských hráček. Své čtyřbrankové vedení si však vzaly zpět ve 38. minutě, kdy se nemýlila Lucie Paulovičová.

Třetí perioda byla ze všech nejvyrovnanější, alespoň co se skóre týče. Nejdříve se mohla radovat opět Veronika Szczurová, jenže definitivní tečku za tímto utkání udělala jedenáct minut před závěrečnou sirénou Jana Vojáčková. Výsledek 2:6 posouvá dále v Poháru České pojišťovny žen pražský Chodov.