Ostravě se nepodařilo přerušit výherní šňůru Mladé Boleslavi

neděle 18.10.2015 | lova

V nedělní podvečer přivítala Ostrava na ČPP Aréně dosud neporažený celek Tipsport Superligy – Mladou Boleslav. V prvních chvílích to vypadalo na možnou vyrovnanou partii, ovšem Mladoboleslavští poté jednoznačně ovládli děj na hřišti.

5.kolo, 18.10.2015, 18:00
4:12(1:7, 0:4, 3:1)
Ml. Boleslav
FBC Ostrava: Laja (21. Klobučník) – Cirkl, Robenek, Svačinka, Vojtíšek, Trulík, Hromádka, Šimíček, Lipový, Hrabal, Eichner, Dombrovský, Macháček, Zbořil, Klečka, Ivan, Komačka
Ml. Boleslav: Koráb (Rytych) – Hrůza, Bína, Novák, Ekl, Tom. Chroust, Tad. Chroust, Bouška, Gwuźdź, Mátl, Kadlec, Pluhař, Křenek, Kološ, Jelínek, Curney, Krzyžanek, Natov, Fojta
Branky a nahrávky: 4. Vojtíšek (TS), 52. Robenek (Vojtíšek), 58. Eichner (Trulík), 60. Eichner (Hrabal) – 3. Novák (Křenek), 7. Tom. Chroust (Curney), 12. Natov (Fojta), 12. Mátl (Pluhař), 15. Curney (Tad. Chroust), 18. Gwuźdź (Pluhař), 19. Tad. Chroust (Curney), 24. Curney (Tom. Chroust), 30. Jelínek, 34. Kološ (Natov), 37. Fojta (Natov), 56. Fojta (Curney)

Vstup do utkání nebyl z ostravské strany špatný. Bylo vidět nasazení a modrožlutí hráči se ihned tlačili do zakončení. Jenomže první rána přišla brzy. Ve třetí minutě dostal prostor před brankou Tomáš Novák a skóre bylo otevřeno. Záhy však bylo pro Ostravu nařízeno trestné střílení, které vybojoval Hrabal, když byl ve stoprocentní šanci faulován. Samostatný nájezd provedl Tomáš Vojtíšek, zhodnotil situaci a přesně zamířil do horního růžku branky. Nerozhodný stav 1:1 však dlouho nevydržel. Od sedmé minuty se rozjel brankostroj s názvem Mladá Boleslav a Laja jen mohl lovit míčky z branky. Většinu gólů zakončovali hosté do odkryté klece  po rozebrání obrany. Stav utkání byl po první periodě 1:7.

Od prostřední části se změnil fantom svatyně Ostravy. Jakub Klobučník si mohl připsat první ostrý start v nejvyšší české soutěži. Pokud tedy nebudeme počítat desetiminutový záskok za Laju na Chodově. Ale ani on nedodal svým spoluhráčům potřebnou sílu a elán k vyrovnání. Po necelých čtyřech minutách v brance inkasoval poprvé, když se po levém mantinelu protáhl Jiří Curney a zakončil do horní části branky. K vidění bylo nadále spousta osobních soubojů v rámci pravidel. Hráči se rvali o každý kousek hřiště. Za domácí se snažil prosadit například Vojtíšek nebo kapitán Komačka. Ale ani jeden z nich nebyl přesný. Mladé Boleslavi se naopak dařilo. Nejdříve se trefil Jan Jelínek, po něm na „desítku“ zaokrouhlil Petr Kološ.

V závěrečném dění bylo vidět, že hosté již nebudou nikam pospíchat a budou spíše šetřit síly. Ostrava také vylepšila svou defenzivní stránku hry a odměnou jí byla vyhraná třetí třetina. To však na celkové vítězství nestačilo. Za domácí se prosadil střelou z pravého křídla Jakub Robenek. Mladá Boleslav však poté využila přesilovou hru, když byl potrestán Ivan za hrubost. Zbytek zápasu už lovil míčky ze sítě jen Koráb. Dominik Eichner přesně trefil růžek branky a po něm skóre na konečných 4:12 upravil Filip Hrabal.

Nejlepší hráči utkání: Petr Krzyžanek (MBL), Václav Komačka (OVA).

Tomáš Svačinka, asistent trenéra FBC ČPP Bystroň Group Ostrava: " Taky děkujeme soupeři za zápas, ovšem ne za naší hru, ale za lekci z florbalu, který je o pohybu a rychlé přihrávce a samozřejmě střelbě do brány. To vše nám dnes chybělo a soupeř zaslouženě trestal naše fatální chyby v obraně v první třetině. Určitě se z toho poučíme a připravíme se na dalšího těžkého soupeře, který nás čeká příští týden. "

Jan Pazdera, trenér Technology Florbal MB: " Zasloužená výhra, mrzí mě poslední desetiminutovka, ve které jsme ztratili koncentraci a nechali soupeře kosmeticky upravit výsledek. Díky za zápas."