Ostravští si ve finále neporadili s Pardubicemi, přesto se turnaj hodnotí jako úspěšný

neděle 16.8.2015 | Redakce

Finálový den Czech open přinesl velmi zajímavé zápasy. Jedním z nich byl duel FBC se Sokolem Pardubice. Tým z Čech bohužel už ze začátku dominoval, a tak na konci bral zlatou medaili.

Finále, 15.8.2015, 16:30
3:8(0:4, 3:4)
Pardubice
FBC Ostrava: Klobučník, Plíhal – Cirkl, Eichner, Graclík, Komačka, Řezáč, Zbořil – Hrabal, Ivan, Klečka, Mertha, Michalík, Pastor, Robenek, Smeták, Vojtíšek
Pardubice: Levínský, Musil, Tvrdý, Víšek – Brychta, Ďopan, Kunt, Lisa, Oubrecht, Pozler, Škeřík, Šťastný – Bahník, Burian, Dlesk, Formánek Foršt, Chmelař, Janeček, Junek, Krajcigr, Němeček, Osinek, Pakosta, Petr, Pilný, Štarman, Teichamn, Zozulák.
Branky a nahrávky: 29. Komačka (Vojtíšek), 33. Michalík (Eichner), 39. Eichner (Ivan) – 4. Krajcigr (Oubrecht), 8. Zozulák (Ďopan), 10. Zozulák (Ďopan), 16. Zozulák (Brychta), 30. Zozulák (Ďopan), 35. Ďopan (Zozulák), 40. Krajcigr, 40. Zozulák (Burian). Rozhodčí: Šedivý, Pangerl. Vyloučení: 1:0. Využití: 0:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 500. Průběh utkání: 0:4, 1:4, 1:5, 2:5, 2:6, 3:6, 3:8.

Oba týmy z kraje zápasu hrály velmi opatrný florbal, ani jedno z mužstev se příliš netlačilo do útočných akcí, při kterých by se musela otevřít i obrana. Už ve čtvrté minutě se Pardubice dostaly do vedení, obrana FBC zapomněla na osamoceného Radka Krajcigra, který si položil brankáře a přesně zavěsil. Ten stejný hráč se dostal o tři minuty poté do úniku, ale na Klobučníka nevyzrál. Další akce Pardubic z osmé minuty bohužel znovu rozvlnila síťku za naším brankářem. Martin Zozulák pálil z osy hřiště a neminul. V desáté minutě byl vyloučený Petr Graclík za sekání. Toto oslabení se nám také stalo osudným, neboť po rychlé kombinaci Pardubic skóroval Martin Zozulák. Ostrava si ihned po gólu vzala time-out.

Pardubice i po oddechovém času soupeře byly lepším týmem, ale Ostrava byla pečlivější v obraně, a tak nedovolila Sokolu skórovat. Tedy až do šestnácté minuty, kdy Martin Zozulák zkompletoval hat-trick - 0:4. 2 minuty před koncem první půle měl nejprve šanci na straně Pardubic Teichman, poté na straně FBC Smeták. Ani jedna však neskončila gólem. Více už se toho v první půli nestalo, a tak měla Ostrava v pětiminutové pauze o čem mluvit.

Pardubičtí začali i druhý poločas v poměrně svižném tempu, FBC mělo velké problémy s postupným útokem soupeře. Ve čtyřiadvacáté minutě se mohla Ostrava dostat na rozdíl tří branek, ale Marek Klečka netrefil míček ideálně a přestřelil. Další šance byla také Ostravy, když se Mertha výtečně prosmýkl před branku a zkusil zakončit nad rameno brankáře. Ten si však s jeho pokusem poradil.

Velmi povedenou akci si FBC vypracovalo ve 29. minutě, zakončení po několika svižných přihrávkách bylo na Dominiku Eichnerovi, toho však s velkým štěstím vychytal brankář Pardubic. O pár vteřin poté se dostal do dobré střelecké pozice Václav Komačka a po milimetrové střele snížil na 1:4. Jenže radost ze snížení vydržela našim hráčům velmi krátkou chvíli, minutu po gólu Komačky se prosadil pardubický Martin Zozulák. Ostravští zbraně nesložily, přečíslení dva na jednoho ve třiatřicáté minutě vyřešili fantasticky. Přihrávku Eichnera přetavil Patrik Michalík ve druhý gól FBC - 2:5. Jenže ani tentokráte po našem gólu nepřišlo polevení ze strany Pardubic. Rychlá akce v pětatřicáté minutě, zakončení Marka Ďopaně, 2:6. V sedmatřicáté minutě utekl sám na branku Radek Krajcigr, ale Jakub Klobučník ho dokázal výborně vychytat.

92 vteřin před koncem přetavili ostravští rozehrávku z rohu v nádhernou branku, na zadní tyčce si naběhl Dominik Eichner a nezaváhal - 3:6. Devět vteřin před koncem trefil prázdnou branku Radek Krajcigr, nebylo to však vše. Rychlá akce Pardubic ihned po vhazování znamenala, že Martin Zozulák kosmeticky korigoval skóre na konečných 3:8. Ostrava tak přebrala medaile za
krásné druhé místo, čímž se skvěle rozloučila s letošním ročníkem Czech Open.