PLAY - DOWN 2016: Muži vybojovali první důležité vítězství

sobota 5.3.2016 | Michal Chadim

Prvním zápasem v sobotu pokračovaly i boje o udržení v Tipsport Superlize pro příští sezónu. Muži první měření sil s Litvínovem zvládli, i když nováček letošního ročníku ve třetí třetině hodně nebezpečně kousal a bojoval až do samotného konce.

PD1, 5.3.2016, 17:00
8:6(5:1, 3:2, 0:3)
Litvínov
FBC Ostrava: Laja (Klobučník) – Smeták, Svačinka, Trulík, Šimčík, Kubíček, Lipový, Hrabal, Eichner, Dombrovský, Šimíček, Klečka, Vojtíšek, Plíhal, Křiva, Ondračka, Komačka, Zbořil
Litvínov: Hruška (Beránek) – Horák, Werner, Kašpárek, Kropáček, Chládek, Hocelík, Hulič, Hertl, Plomer, Černý, Krejčí, Skalitz, Pecháček, Khek, Skuhrovec
branky: 2. Tomáš Vojtíšek, 6. Patrik Šimíček, 8. Matěj Smeták, 13. Matěj Smeták, 14. Patrik Šimíček, 34. Václav Šimčík, 34. Petr Trulík, 38. Václav Komačka - 8. Ondřej Kašpárek, 35. Tomáš Skalitz, 40. Jaroslav Kropáček, 47. Ondřej Kašpárek, 47. Václav Khek, 55. Viktor Hocelík; rozhodčí: Jiří Filipčík - Ondřej Filipčík; vyloučení: 1:4 + Michal Skuhrovec 10; využití: 1:0; diváků: 230; zásahy brankářů: Štěpán Laja 14 - Martin Hruška 23; po třetinách: 5:1, 3:2, 0:3;

První zápas mužů v boji o záchranu začal výborně, neboť v úvodní třetině muži na svého soupeře vlítli. Skóre otevřel již ve druhé minutě po přihrávce Komačky Tomáš Vojtíšek, který parádní střelou překonal Hrušku poprvé. O čtyři minuty později pro změnu Komačka našel Šimíčka, který Hrušku prostřelil podruhé.

V osmé minutě to bylo ještě veselejší, neboť po Trulíkově přihrávce přidal třetí branku střelec posledních zápasů Matěj Smeták. Po třetím gólu domácí hráči mírně zaspali buly, neboť nechali Litvínov po kombinační akci snížit. Po dvanácti sekundách hry po Smetákově gólu se prosadil Ondřej Kašpárek.

Klíčový okamžik první třetiny přišel v třinácté a čtrnácté minutě zápasů, neboť v rozmezí sedmdesáti sekund se prosadili znovu Smeták a Šimíček. Po prvních dvaceti minutách tak svítil na světelné tabuli nadějný stav 5:1.

Druhá třetina byla o poznání vyrovnanější. Litvínov začal více napadat a vyrovnal hru. Hrála se dlouho hra nahoru - dolů, bez vážnějších šancí. Na gólovou šanci si 230 diváků muselo počkat až do čtrnácté minuty druhé třetiny, ve které se prosadil Václav Šimčík a o pár sekund později Petr Trulík. Po Trulíkově góle se opakovala situace z první třetiny, kdy muži nebyli po vstřelené brance koncentrovaní a sami inkasovali. O pětatřicet sekund později se prosadil Tomáš Skalitz.

V samém závěru druhé třetiny pal ještě jeden gól na každé straně. Kdy nejprve se prosadil domácí kapitán Václav Komačka a v posledních sekundách pak Jaroslav Kropáček.

Ve třetí třetině přestali domácí hráči hrát, čehož soupeř využil. Třemi góly se dotáhl na dvoubrankový rozdíl a do posledních sekund domácím hráčům nepříjemně zatopil. Závěr zápasu hodně ovlivnilo vyloučení Michala Skuhrovce, který byl vyloučen na dvě minuty za sekání a za následné protesty obdržel ještě bonus v podobě dalších dvanácti minut za nesportovní chování. Díky tomu Litvínov nemohl v závěru vyvinout tlak a Ostrava si tak zápas pohlídala a připsala si první důležité vítězství v sérii o záchranu.